NEUROOBRAZOWANIE POKAZUJE, ŻE MEDYTACJA ZMIENIA MÓZG NA LEPSZE

Klasztory buddyjskie w Tybecie zamknięte; Zakażenie koronawirusem potwierdzone w tybetańskich regionach Chin
January 31, 2020
Życie Buddy — książę, wojownik, medytator, i wreszcie oświecony nauczyciel
January 31, 2020

NEUROOBRAZOWANIE POKAZUJE, ŻE MEDYTACJA ZMIENIA MÓZG NA LEPSZE

SARAH SLOAT

1.20.2020

ALFRED PASIEKA/SCIENCE FOTOGARARARY/Science Photo Library

UMYSŁ I CIAŁO

Nowe badanie dokumentuje, jak medytacja zmienia szarą materię mózgu.

Medytacja nie jest niczym nowym: Jest to osprzęt wielu religii i jest praktyką od tysięcy lat. Jednak naukowe zrozumienie tego, jak medytacja zmienia ciało, stale rośnie. Niektóre badania wskazują, że medytacja może fizycznie zmienić mózg i ciało, zdolne do obniżenia ciśnienia krwi, objawy lęku i depresji oraz bezsenność.

Ale to chyba zmiany w mózgu, że medytacja może wywołać, które są najbardziej uderzające.W 2011 roku, naukowcy zgłaszali w Psychiatrii Research: Neuroobrazowanie, że osiem tygodni angażowania w średnio 27 minut dziennie medytacji powoduje różnice w mózgu. Badania obejmowały dwie grupy osób, które już nigdy nie medytowały. Jeden nadal nie medytować, podczas gdy drugi został wprowadzony do programu redukcji stresu opartego na uważności na University of Massachusetts Center for Mindfulness.

Obrazy rezonansu magnetycznego (MR) zostały wykonane na podstawie struktury mózgu 16 uczestników dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po wzięciu udziału w programie, który obejmował medytację skupiającą się na nieosądzającej świadomości odczuć, uczuć i stanu ich umysłu. Te skany mózgu wykazały, że grupa, która medytowała, w porównaniu z grupą, która nie miała, miała zwiększoną gęstość masy szarości w hipokampie mózgu i zmniejszyła gęstość masy szarości w ciele migdałowatym.

Co ciekawe, ciało migdałowate oddziałuje z reakcją organizmu „bojownika lub lotu”, podczas gdy hipokamp jest zaangażowany w introspekcji, uczenia się i pamięci.

Twój mózg na mediacji

Amishi Jha, neurolog, który nie był częścią tego badania, powiedział The Harvard Gazette, że wyniki te rzucają „światło na mechanizm działania treningu opartego na świadomości”, pokazując, że stres nie może być zmniejszony tylko po ośmiu tygodniach tego treningu, ale także, że trening odpowiada zmianom strukturalnym w mózgu.

Inne prace tego samego zespołu wykazały również, że medytacja powoduje, że 50-letni medytatorzy mają taką samą ilość szarej materii, co 25-latkowie. I podczas gdy inni badacze są ostrożni, aby powiedzieć, że medytacja nie jest jakimś magicznym lekarstwem na problemy, wydaje się, że warto spróbować.

The Buddhist News

FREE
VIEW