Buddhistické kláštery v Tibetu uzavřeny; Koronavirové infekce potvrzeny v tibetských oblastech Číny
January 31, 2020
Život Buddhy — princ, bojovník, meditátor, a nakonec osvícený učitel
January 31, 2020
Show all

NEUROIMAGING UKAZUJE, ŽE MEDITACE MĚNÍ MOZEK K LEPŠÍMU

SARAH SLOAT

1.20.2020

ALFRED PASIEKA/SCIENCE FOTO Knihovna/Věda Photo Knihovna/Getty

MYSL A TĚLO

Nová studie dokumentuje, jak meditace mění šedou hmotu mozku.

Meditace není nic nového: Je to příchytek mnoha náboženství a praktikuje tisíce let. Vědecké chápání toho, jak meditace mění tělo, se však stále zvyšuje. Některé studie naznačují, že meditace může fyzicky změnit mozek a tělo, schopné snížit krevní tlak, příznaky úzkosti a deprese a nespavost.

Ale je to možná změny v mozku, že meditace může vyvolat, které jsou nejpozoruhodnější.V roce 2011, vědci hlášeny v psychiatrii Research: Neuroimaging, že osm týdnů zapojení v průměru 27 minut denně meditace vede k rozdílům v mozku. Studie zahrnovala dvě skupiny lidí, kteří už nikdy nemeditovali. Jeden pokračoval v meditaci, zatímco druhý byl uveden do programu snižování stresu založené na mysli na programu na University of Massachusetts Center for Mindfulness.

Magnetická rezonance (MR) snímky byly pořízeny ze struktury mozku 16 účastníků dva týdny před a dva týdny poté, co se zúčastnili programu, který zahrnoval meditaci, která se zaměřila na nerozhodné povědomí o pocitech, pocitech a stavu jejich mysli. Tyto snímky mozku odhalily, že skupina, která meditovala, ve srovnání se skupinou, která ne, zvýšila hustotu šedé hmoty v hipokampu mozku a snížila hustotu šedé hmoty v amygdaly.

Zajímavé je, že amygdala interaguje s reakcí těla „boj-nebo-letu“, zatímco hipokampus je zapojen do introspekce, učení a paměti.

Váš mozek na mediaci

Amishi Jha, neurovědec, který nebyl součástí této studie, řekl The Harvard Gazette, že tyto výsledky vrhají „světlo na mechanismus působení výcviku založeného na vědomí“, což ukazuje, že stres může být nejen snížen po osmi týdnech tohoto tréninku, ale také, že trénink odpovídá strukturálním změnám v mozku.

Jiná práce stejného týmu také zjistila, že meditace způsobuje, že 50leté meditátory mají stejné množství šedé hmoty jako 25leté. A zatímco jiní vědci jsou opatrní, aby říkali, že meditace není nějaký kouzelný lék na něčí problémy, zdá se, že to stojí za šanci.

Leave a Reply

The Buddhist News

FREE
VIEW