Proměňte krizi ve zlato, sebeizolaci k vnitřnímu míru. Jak meditovat a proč všímavost může být vaším duchovním vedením.

„To není vtip“ COVID-19
March 20, 2020
Automatický koncept
March 21, 2020

Proměňte krizi ve zlato, sebeizolaci k vnitřnímu míru. Jak meditovat a proč všímavost může být vaším duchovním vedením.

V každé krizi je vždy příležitost, a to i v případě epidemie COVID-19, která nakazila více než 250 000 lidí a zabrala alespoň desítky tisíc životů. Mezi několika opatřeními vydanými vládami po celém světě s cílem zastavit šíření viru, ten nejlepší pracuje z domova jako nejlepší forma sociálního odstupu.

Nejen, že je to skvělá příležitost minimalizovat kontakt s lidmi fyzicky, ale také ideální čas minimalizovat kontakt se sociálními médii. Namísto toho, abychom se nad svým chytrým telefonem cítili beznadějně a paranoidně s zaplavením zpráv o epidemii, mohli bychom se od něj odvrátit a soustředit se na sebe a náš život.

Můžete odloučit svůj domov, naučit se novou věc vážně, začít novou rutinu nebo přijít s novým projektem. Ale v době krize není nic důležitějšího, než se psychicky připravit na tuto situaci. Důležitost meditace nelze dostatečně zdůraznit, zvláště když je svět v chaosu.

Existují dva druhy meditace: Anafanasati (koncentrace) a Vipassana (všímavost) meditace.

Jak začít, učit se od mistra meditace Vipassana Acharavadee Wongsakon.

Soustředění je, když se mysl soustředí na jednu statickou emoci. Jinými slovy, věnujeme plnou pozornost dané věci, aby byla mysl. Je velmi těžké uspět v čemkoliv, když máme zranitelnou a nestabilní mysl. Takový stav mysli nás nutí snadno vzdát se jakýchkoli překážek a postrádat vnitřní klid.

Výhody meditační praxe

Praxe koncentrace pomůže naší mysli být silnější a stabilnější. Také jeho výsledek nám může také pomoci být chytřejší a mít ostřejší paměť.

Koncentrace praxe existuje nejen v buddhismu, ale i v jiných náboženstvích. Každé náboženství má svou vlastní koncentrační techniku, ale koncentrační technikou Buddhy je všímavost na dýchání nazývaná „meditace Anapánasati“. V této technice zaměřujeme svou pozornost na vlastní dýchání tím, že fixujeme mysl na nosní dírky, aniž bychom zpívali nějaké mantry. Dech se stane nástrojem pro vytvoření klidu mysli, ne pro analýzu a sledování myšlenek vznášejících se během meditace. Prostě trénujeme svou mysl, abychom zůstali na jednom statickém bodě, jako je dech. Na začátku se zdá být obtížné cvičit, ale nakonec to dává mnoho výhod.

Během celé historie se ukázalo, že sociální distancování a zůstat doma zachraňuje miliony životů během pandemií. Tak proč neproměníš krizi v příležitost zachránit svou duši? Duševní jasnost a soustředění kultivované meditací vám pomohou vidět přes všechny překážky v životě i v situaci života a smrti, jako je tomu, čemu nyní čelíme.

Znalost Buddhy Foundation

www.knowingbuddha.org

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW