CEO na Twitterze Jack Dorsey milczał vipassana przez 10 dni: Niemożliwe jest przestrzeganie jego harmonogramu w życiu codziennym

W poszukiwaniu prawdziwego Buddy
November 28, 2019
Starożytne skradzione posągi Buddy powróciły do Afganistanu po 17 latach w Wielkiej Brytanii
November 29, 2019

CEO na Twitterze Jack Dorsey milczał vipassana przez 10 dni: Niemożliwe jest przestrzeganie jego harmonogramu w życiu codziennym

Myupchar 26 listopada 2019 15:58 IST

CEO Twitter Jack Dorsey jest dobrze znany ze swoich ekstremalnych reżimów zdrowotnych. Od skrajnej formy przerywanego postu po sauny i wczesnoporanne kąpiele lodowe, współzałożyciel strony mikroblogowania wydaje się, że próbował wiele rzeczy dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Niektóre z tych trendów, podczas próby bez odpowiedniego trenera, mogą mieć mniej niż idealne rezultaty.

Jego ostatni eksperyment był z Vipassaną. Regularny medytator, Dorsey pojechał na 10-dniowy rekolekcje vipassany do Birmy na urodziny w tym roku 19 listopada. Podczas gdy Dorsey zachęca ludzi do stosowania metody wewnętrznego pokoju, nazywany jest również kolejnym trendem zdrowotnym „tech bro” - trend zdrowotny, który jest popularny wśród mężczyzn pracujących w Dolinie Krzemowej USA.

Prezes Twitter Jack Dorsey. Reuters

Vipassana jest buddyjską formą medytacji, w której lekarz jest proszony o skupienie się na swojej wewnętrznej jaźni i uwolnienie każdej myśli, która przychodzi im na drogę - ostatecznym celem jest całkowite opróżnienie umysłu z każdej myśli i bycie obserwatorem.

To nie jest szybka naprawa

Nie ma wątpliwości, że uważność i medytacja mają korzyści zdrowotne. Badania mówią, że vipassana może zmniejszyć objawy fizyczne, zwłaszcza ból i stres psychiczny - lęk, depresja i stres. Ale vipassana nie jest praktyką, którą możesz zrobić przez określony okres czasu i mieć nadzieję, że korzyści potrwają wiecznie.

W 2015 roku naukowcy ze Szkoły Nauk Psychologicznych w Australii wykazali, że wszelkie korzyści płynące z uważności zaczynają się zmniejszać po sześciu miesiącach od zaprzestania ich uprawiania.

Musisz się do tego przyswoić i ćwiczyć regularnie, jeśli chcesz czerpać korzyści.

Trudne do naśladowania

W przeszłości ekstremalny przerywany post, czyli „biohacking”, jak nazwał go Dorsey, został nazwany bałagan i przypadkowy przez ekspertów ds. zdrowia, którzy myśleli, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku dla organizmu, a nawet może zwiastować zaburzenia odżywiania. Chociaż vipassana może nie być tak zła, gdy następuje zgodnie z harmonogramem Dorsey następnie, może być trudno ćwiczyć w życiu codziennym.

Eksperci twierdzą, że istnieje wiele czynników, które sprawiają, że 10-dniowy rekolekcje jak ten udany, głównym z nich jest otoczenie samego odwrotu. To naturalne, aby czuć się spokojniej i łatwiej w medytacji, gdy jesteś umieszczony w bezstresowym miejscu. Uczestnicy takich reżimów są trzymani z dala od telewizora, gazet lub innych potencjalnych zakłóceń.

Wszyscy praktykujący otrzymują proste jedzenie - głównie zawierające świeże owoce i warzywa - według określonego harmonogramu i nie mogą fizycznie wywierać się poza chodzeniem po okolicy.

I wreszcie, może być efekt placebo. Jeśli poświęcisz tyle czasu na jakąś konkretną rzecz, to musi czuć się dobrze, prawda?

The Buddhist News

FREE
VIEW