CEO Twitter Jack Dorsey dělal tichý vipassana po dobu 10 dnů: Je téměř nemožné sledovat jeho plán v každodenním životě

Hledání skutečného Buddhy
November 28, 2019
Starověké ukradené sochy Buddhy se vrátily do Afghánistánu po 17 letech ve Velké Británii
November 29, 2019

CEO Twitter Jack Dorsey dělal tichý vipassana po dobu 10 dnů: Je téměř nemožné sledovat jeho plán v každodenním životě

Myupchar 26. Listopad 2019 15:58 IST

CEO Twitteru Jack Dorsey je známý pro své extrémní zdravotní režimy. Od extrémní formy přerušovaného půstu až po sauny a ranní ledové lázně se zdá, že spoluzakladatel mikroblogického místa vyzkoušel spoustu věcí pro zdraví a wellness. Některé z těchto trendů, při pokusu bez řádného trenéra, mohou mít méně než ideální výsledky.

Jeho poslední experiment byl s vipassanou. Pravidelný meditátor Dorsey se letos 19. listopadu vydal na 10denní vipassanu do Myanmaru k narozeninám. Zatímco Dorsey povzbuzuje lidi, aby se řídili metodou vnitřního míru, nazývá se to také další zdravotní trend „technologického brácha“ - zdravotní trend, který je populární mezi muži pracujícími v Silicon Valley USA.

CEO na Twitteru Jack Dorsey. Reuters

Vipassana je buddhistická forma meditace, kde je praktický lékař požádán, aby se zaměřil na své vnitřní já a uvolnil každou myšlenku, která jim přijde do cesty — konečným cílem je zcela vyprázdnit mysl každé myšlenky a být jen pozorovatelem.

Není to rychlá oprava.

Není pochyb o tom, že všímavost a meditace mají přínosy pro zdraví. Studie říkají, že vipassana může snížit fyzické příznaky, zejména bolest a psychické potíže - úzkost, deprese a stres. Ale vipassana není opravdu praxe, kterou můžete udělat po stanovenou dobu a doufat, že přínosy budou trvat navždy.

V roce 2015 vědci ze School of Psychological Sciences v Austrálii ukázali, že veškeré výhody všímavosti začínají klesat šest měsíců poté, co je přestanete praktikovat.

Budete muset nastavit svou mysl a cvičit ji pravidelně, pokud chcete sklízet výhody.

Obtížné sledovat

V minulosti byl extrémní přerušovaný půst neboli „biohacking“, jak ho pojmenovala Dorsey, nazýván chaotický a náhodně nebezpečný zdravotnickými odborníky, kteří si mysleli, že může tělu způsobit více škody než užitku a dokonce mohou předzvěstí poruchy příjmu potravy. Ačkoli vipassana nemusí být tak špatná, když je sledována podle rozvrhu Dorsey, může být obtížné praktikovat v každodenním životě.

Odborníci říkají, že existuje mnoho faktorů, které činí 10-denní ústup, jako je tento úspěšný, hlavní z nich je prostředí samotného ústupu. Je přirozené cítit klidnější a snadněji do meditace, když jste umístili na místo bez stresu. Účastníci těchto režimů jsou drženi mimo televizi, noviny nebo jiné potenciální rozptýlení.

Všichni praktici dostávají jednoduché jídlo - většinou obsahující čerstvé ovoce a zeleninu - podle konkrétního rozvrhu a nemohou se fyzicky vyvíjet kromě chůze v této oblasti.

A konečně, může to být placebo efekt. Když si vezmeš tolik času na nějakou konkrétní věc, bude to určitě dobrý pocit, že?

The Buddhist News

FREE
VIEW