Jak se k léčbě Buddhy

Ctihodní mniši vyhrávají uznání UNESCO
November 29, 2019
Buddhistická modlitba času na jídlo
November 30, 2019

Jak se k léčbě Buddhy

Buddha statue figures souvenir on display for sale on street market in Ubud, Bali, Indonesia. Handicrafts and souvenir shop display, close up

New York Times

PODLE DIDI KIRSTEN TATLOW

4. BŘEZNA 2013

PEKING — Urazí vás potah toaletní sedačky, který se podobá Ježíšovi? Nebo Mohamed?

Někteří thajští buddhisté jsou rozrušeni, že Buddhova obraz je marně brán „cizinci“, kteří, jak říkají, vidí to jako filozofický a ne náboženský symbol, a nedávají Buddhovu respekt, který si zaslouží.

Tyto pocity se minulý týden vzplanul znovu po zprávách o hotelu ve Francii s „Malý Buddha“ pokoj, který obsahuje toaletní kryt s Buddhovým obrazem.

Hotel, Moulin de Broaille v Burgundsku ve střední Francii, zašel příliš daleko, když použil toaletní kryty nesoucí obraz Buddhovy hlavy, The Bangkok Post minulý týden hlásil, s odvoláním na „thajské buddhisty“ v příběhu nazvaném „buddhisté rozzuřený WC ve Francii“. (Hotel nereagoval na e-mail s žádostí o komentář.)

„Thajci si stěžovali prostřednictvím webové stránky Knowing Buddha na www.knowingbuddha.org,“ řekl Bangkok Post. A vláda je v tom zapletená.

„Tyto situace jsou stále častější,“ řekl podle zprávy Nopparat Benjawattananon, ředitel Národního úřadu buddhismu. „Musíme pochopit, že cizinci si často myslí, že buddhismus je jen filozofie. Musíme jim pomoci pochopit, že Buddhova obraz je to, co buddhisté respektují a nemůže být použit nevhodně.“

Znát Buddhu je proti představám Buddhy komerčně využíván a někteří příznivci demonstrovali v Bangkoku, včetně vnějších tetovacích salonů, kde lidé mohou dostat to inkoust na svých tělech. Pod pasem je obzvláště urážlivé, říkají.

Webová stránka „Vědět Buddhu“ se snaží lidem pomoci „pochopit, jak byste (měli) mohli zacházet s Buddhovými obrazy vhodně,“ říká. „Často zjišťujeme, že Buddha není zacházeno s respektem. Mnoho lidí přehlíží pocity miliard buddhistů po celém světě,“ říká.

Má také stránku na Facebooku, která může říct lidem „Dělat a nedělat na Buddhu.“

Patří mezi ně: nepoužívejte Buddhu jako dekorativní předmět, jako je socha uprostřed stolu. Nenoste jeho obraz na kapse džínů nebo na botách. Místo toho ho umístěte vysoko, na „správné místo“. A rozhodně neumísťujte sochu Buddhy na záchod, bar nebo restauraci.

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW