10 najlepszych aplikacji do medytacji w 2019 roku w górę o 52% w stosunku do 2018 roku

Jak buddyzm rozprzestrzenił język pisany na całym świecie
January 30, 2020
Klasztory buddyjskie w Tybecie zamknięte; Zakażenie koronawirusem potwierdzone w tybetańskich regionach Chin
January 31, 2020

10 najlepszych aplikacji do medytacji w 2019 roku w górę o 52% w stosunku do 2018 roku

Sarah Perez @sarahintampa 31 stycznia 2020

Kredyty obrazkowe: Wieża czujników

Mileniowa obsesja na punkcie odnowy biologicznej i samoopieki doprowadziła do rozwijającego się biznesu dla aplikacji medytacyjnych. W pierwszym kwartale 2018, firma wywiadowcza aplikacja Sensor Tower zgłosiła 10 najlepszych aplikacji „self-care” wyciągnął około 27 milionów dolarów przychodów. Szybka do końca 2019 r., a liczby stały się znacznie wyższe. Według najnowszych danych Sensor Tower, zaledwie 10 najlepszych aplikacji do medytacji w 2019 r. — podzbiór aplikacji „samoopieki” — wzrósł do 195 milionów dolarów. To wzrost o 52% rok do roku.

Aplikacje do medytacji były już wiodące na rynku aplikacji samoopieki w 2018 roku, dzięki aplikacjom takim jak Calm, Headspace i 10% przychodów z jazdy Happier. Inne aplikacje samoopieki koncentrujące się na uważności lub jogi były również popularne, ale dalej w dół wykresów.

W 2018 roku 10 najlepszych aplikacji do medytacji skończyło się generując 128 milionów dolarów przychodów. To był ogromny wzrost z zaledwie kilka lat wcześniej, kiedy 10 najlepszych aplikacji medytacyjnych w 2015 roku przyniosło tylko nieco ponad 8 milionów dolarów przychodów.

W 2019 roku 10 najlepszych aplikacji do medytacji zwiększyło przychody do 195 milionów dolarów.

Jednak tylko dwie aplikacje znajdują się na liście 10 najlepszych od 2015 roku. Spokój, który szacuje się, że zarobił 92 miliony dolarów w 2019 roku, i Headspace, który zarobił 56 milionów dolarów. Zarówno przychody wzrosły z roku na rok, jak i na poziomie 46% i 33%.

Wzrost przychodów pochodzi nie tylko z aktywnej bazy użytkowników, ale z tych, którzy nadal znajdują te aplikacje po raz pierwszy. W 2019 roku 52 miliony użytkowników po raz pierwszy pobrało jedną z 10 najlepszych aplikacji do medytacji, na przykład o 15,6% w stosunku do 2018 roku. Spokój i Headspace również poprowadziły tutaj, z 24 milionami i 13 milionami nowych użytkowników w 2019 roku.

Pomimo swojej popularności, samoopieka nie jest kategorią najwyższego poziomu w App Store. Zamiast tego aplikacje są zwykle wymienione w kategorii „Zdrowie i Fitness” obok aplikacji do ćwiczeń, aplikacji dietetycznych i liczników kalorii, trackerów fitness i innych.

Ale aplikacje nadal działają dobrze. Obecnie Calm jest aplikacją nr 1 „Zdrowie i Fitness” w tej kategorii, a Headspace jest nr 5 na iOS App Store Apple.

Istnieje wiele powodów, dla których te aplikacje stały się tak popularne w ostatnich latach. Do pewnego stopnia może być powiązany ze stylem życia tysiącletników. Ten demograficzny postanowił poślubić później w życiu i opóźnić posiadanie dzieci. To dało im więcej czasu, by pozostać skupionym na sobie, w porównaniu z poprzednimi pokoleniami. Dorastali również z dostępem do Internetu, dając im możliwość zapoznania się z wellness i samoopieką.

Ponadto, zawsze na łączności internetowej jest zgłaszane, że prowadzi do lęku i depresji — w zależności od tego, jak czas na ekranie jest używany przez osobę. Podczas gdy czas na ekranie nie powoduje szkód, sposób, w jaki jest używany, może. Aplikacje samoopieki, a w szczególności aplikacje do medytacji, pomagają uspokalać tego rodzaju problemy. (Powinniśmy jednak podkreślić, że nie są one rozwiązaniem dla chorób psychicznych.)

Aplikacje skorzystały również z przejścia do subskrypcji, pod względem wzrostu ich przychodów. Z biegiem czasu kategoria prawdopodobnie będzie rosnąć dalej.

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW