Najlepszą rzeczą z Loy Kratong Day (Repost)

Dokąd pójdziemy po śmierci?
February 24, 2020
„Równość”
February 24, 2020

Najlepszą rzeczą z Loy Kratong Day (Repost)

przez Mistrz Acharavadee Wongsakon

(Poniżej znajdź tajską wersję)

Festiwal Loy Krathong to piękna tradycja. To pozwala nam, ludziom pielęgnować poczucie wdzięczności dla natury. W pewnych okolicznościach ludzie nauczyli się po prostu ciągle pytać i szukać wokół tak wielu błogosławieństw, nawet bóstwa męczą się ich nieustannymi życzeniami. Bóstwa lub anioły były w rzeczywistości ludźmi, którzy czynili dobre rzeczy, gdy żyli, a zasługa spowodowała ich niebiańskie narodziny po śmierci. Kiedy aniołowie słyszą ludzi, którzy wyrażają tak wiele życzeń i proszą o wiele błogosławieństw, nie podejmując żadnych wysiłków, są zmęczeni tymi ludźmi. Kiedy widzą kogoś z wytrwałością w dobroci, ale brakuje wsparcia, będą chcieli pomóc tej osobie w jakikolwiek sposób. Jest to także ich okazja do postępu duchowego.

Każdy powinien mieć poczucie wdzięczności dla natury, jednym z nich jest rzeka. Rzeka jest krwią życiową, ponieważ woda jest ważną częścią ciała. Wykorzystujemy wodę do wszelkiego rodzaju działań: picia, kąpieli, zarabiania na życie, transportu, produkcji energii elektrycznej, nie wspominając o wyrzucaniu odpadów. W dniu, w którym zabraknie wody pitnej, zrozumiemy jej znaczenie. Dlatego musimy przeprosić za szkody i zanieczyszczenie rzeki, a także podziękować jej za wsparcie życia.

Kiedy już ustalisz swój umysł w ten sposób, ci aniołowie, którzy troszczą się o rzekę, będą zadowoleni widząc w tobie wdzięczność. Wtedy możesz spełnić życzenie, jeśli chcesz.

Budda nauczył o 38 rzeczach dobrobytu, a 25 to wdzięczność za następujące cztery grupy: wdzięczność rodzicom, naszym patronom, takim jak nauczyciele, przedmioty, które czerpimy korzyści z takich jak książki, żywe narzędzia i wreszcie Matka Natura.

Jeśli nie jesteś w pobliżu rzeki, możesz unosić Krathong w dużej misce lub pojemniku. Napełnij wodę, abyś mógł połączyć swój umysł z rzeką. Umysł jest prądem energetycznym, a posiadanie wody służącej jako mostek energetyczny pozwoli umysłowi łatwo się dostroić.

Dzień Loy Krathong, w innym terminie, jest dniem wdzięczności dla natury.

Wdzięczność jest zawsze piękna.

„Bhumi my sappurisanang katanyukatawetita” - Wdzięczność jest podstawą dobrych ludzi. To są słowa Buddy. Były Najwyższy Patriarcha Tajlandii udoskonalił zdanie, aby brzmiało piękniej jak następujące.

„Nimittang sathupanang katanyukatawethita” - Wdzięczność jest znakiem dobrych ludzi.

Wdzięczność przynosi do życia wielki dobrobyt.

Mistrz Acharavadee Wongsakon

22 listopad 2018

Najlepsza rzecz w dniu Loy Kratong.

jest prosić o przebaczenie i okazać wdzięczność rzece.

Nie staraj się unosić nieszczęścia.

Rzeka miała już wiele nieszczęścia od ludzi.

Proś o przebaczenie, a potem módl się o dobre rzeczy.

Jest to działanie, które przynosi dobrobyt do życia.

Przetłumaczone przez Nilobon Waiyaworn

„สิ่งที่ดีที่สคี่สกนวันลอยกรท/”

การลอยกรทงเกรงเคร่งีที่งดงาทท้มนมนยมีิตสนกตั니รรมรมรม่อรมีาต/าต/

วิีบางอางอย่าทั่นเทั่/ นเทมินน้าเมิน้าเทั่าเทมิน้าเทมิน้าเบมิน้าเบมน่อน่ายนการ่าง/ ทวด? อ้ที่เคยเคยเคนมนมนที่ลงมอที่ลงามความความดนบ니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니. มนมนมนความนมนม่ไม่ไม่ได้บเวามดเอาต่่านกเบ่อน่ากมน่ากมนมนมน่ากมน/มนมีไนมีลรรรรรีวามสากเรทวควคามด ทวดาที่ดี่มยากเทวดาที่ดีกอยาก้กลังอันดที่อยนวิสัยที่เกนนได้อนได้อนได้กอยากรารสรารสรสรสรสรสรสรารส้างบารมีคองการ้ทาน ตามกลังตังตัวเอดัวเอ่นาน

ทแกคนทีงมีิตสนั้นกกกตั////นั้นกตั้นกม่นนั้นคอม่น้ทีม่นเส้นเส้นเลอม่น้นเลอีวิตเราม่น้น้??????????? ่นกร่งทิกลงนม่น้วยังทิ้งสิ่งลงิกลงนม่น้วันดาดน้ม่ม่มีน้ม่ม่มีน้อาบล้/ได้รามสคั? com., ิ่งงน้องน้ดังนั้นเรา/ งต้องน้อม่อมาต่อมาต่มาต่อม่น้니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니.

เม/่อตั้งิตดังนีเทวาทวาที่ดลกม่น้มีวามีวามีวามความความ่ดีงามงบคนั้น ากนั้น ากนั้นั้น/ านอ่น/มงคลีวิกาารมีวารีวามกตั/่งมงคลีวิu่านว่ามการมีวามกตั่งท่านว่านว่านว่านส่รการกัต? W tym czasie, w tym w czasie, w czasie, w czasie pobytu, w tym w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie, w czasie. อทมามากิน กิน พลกตั/ ต่่อรมาตากไม่ได้อยกล้กล้ม่น้ลอยกรทงนอ่างกได้ส่น้/่นน้อมง? คม่น้ได้ง่าคิตเกรงานกร้สลังงานกมมีสพานเ่อมินเ่อมังิตน้อมได้น้อมได่าไ่าน

วันลอยกรลอีกนัยกนัยกนัยน่งคงความกตัต่อรรมคาต่อรมาตการมควารสดงความกตั/นั้น งดงามม/

„Crowne ne ne”, które są nieprzemijające, mogą być w tym przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w tym w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku, w przypadku których nie ma on miejsca. เทว) กได้ทต่งสนวน้นมา้นมา้ไทรามามาก้นว่/มาก/้นว่ม,

„นิมิตมิตัสามกตั/ สานักตั/ กตเวทิต” ความกตั니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니.

อาารยอัราวดวงวงสก

22 ร่ายน ิกายน 2018

เพยินดีนด่นก่าาาาานดนดีม,

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW