Příběh o překonání sebeizolace, strachu a paniky

Automatický koncept
March 21, 2020
COVID-19 Everything is going to be Alright….
March 23, 2020

Příběh o překonání sebeizolace, strachu a paniky

Před lety jsem měl přítele jménem Nicky, dobře vypadající chlápka, který vedl úspěšný hedgeový fond v New Yorku. Stejně jako mnoho manažerů hedgeových plotů byl Nick mladý, plný důvěry s obrovským egem. Vzal velké riziko pro své klienty, měl hodně štěstí a vydělal spoustu peněz pro svého investora a sebe. Nicky vždy řídil opravdu pěkné sportovní auto, vlastnil skvělý byt a ukázal se ve všech nejlepších restauracích a večírcích v drahých šatech a vždy měl krásnou přítelkyni. Po více než deseti letech žil „dobrý život“ Nicky ve věku 51 let stále věřil, že jeho úspěch bude trvat věčně. Ale pak se přes noc trhy otočily a havarovaly. Nickyho živý plot se stal bezcenným a nechal ho v šoku. Nick nespal celé dny a snažil se přijít na to, jak zachránit svůj hedgeový fond. V důsledku stresu, strachu a paniky skončil v nemocnici s infarktem. Roky pití, párty a nadváhy se v této krizi dohnaly Nicka. Věci pokračovaly od špatného k horšímu. Nicky brzy přišel o práci a byl nucen prodat svůj drahý byt a sportovní auto a všechno, co si Nickyho identitu vytvořilo, bylo teď pryč. Nicky čelil chladnému tvrdému uvědomění, že bez ohledu na to, jak moc si přál nebo se snažil, jeho život se nikdy nevrátí k tomu, jaký byl. Cítil se ztracený, sám, vyděšený a prázdný. Nicky se rozhodl opustit New York přestěhovat se do chaty v aljašské divočině, kde jako malý chlapec strávil čas se svým otcem. Žít v divočině nebylo zpočátku snadné. Unavený, nadváha a nezdravý a závislý na alkoholu, Nick cítil izolovaný a minul město a přemýšlel o návratu. Ale jak čas plynul, Nicky se začal cítit lépe a více doma se svou jednoduchou kabinou a přírodou. Izolace dala Nickymu čas přemýšlet o jeho životě. Své dny strávil čtením, meditací a pěší turistikou. Po několika týdnech se Nicky poprvé po mnoha letech začal cítit zdravě šťastný a v klidu.

Nicky reflektoval svůj starý život a uvědomil si, že starý život, který se držel tak tvrdě, opravdu nezáleželo už. Všechno to vypadalo jako vzdálená vzpomínka. Nechyběl mu jeho, domov, auto ani všechny slušné počasí lidi, které volal přátelům. Jednoho rána, když Nicky procházel divočinou, cítil vlnu vděčnosti. Nick byl vděčný za den, kdy se trhy havarovaly a uvolnil mu život, aby ho přivedl do této chvíle. Nicky si uvědomil, že kdyby osud nezasáhl, nikdy by nepřestal honit peníze a pěkné věci. Věděl, že by promarnil svůj život.

Nickyho příběh nás učí mnoho věcí. Nick byl nebojácný obchodník s hedgeovým fondem a vedl si dobře. V den, kdy trhy havarovaly Nickyho mysl, byl otřesen a on se stal pro svůj život, aby se vrátil tak, jak to bylo před havárií. Strach a panika ho předběhly, a to ho přistálo na pohotovost. Když Nick ležel na pohotovosti a věřil, že umírá, uvědomil si, že na ničem v jeho životě ani na tomto světě nezáleží. Všechny ty věci, které pro něj byly tak důležité a on se předtím držel, vlastně nic neznamenaly. Všechny věci, které ho zdůraznily, nenávist vůči druhým, jeho hmotné vlastnictví a ambice byly bezvýznamné, když čelil smrti.

Nicky se stal nejšťastnějším, jaký kdy byl v životě, v den, kdy ztratil všechno a ocitl se, zatímco sám se izoloval v chatě v divočině, žil jednoduše čtení, cvičení, meditace a netrápil se za současnou chvíli. Nick se naučil tvrdý způsob, jak připoutanost ke svému starému životu, vedl k strachu a panice. Uvědomil si, že nemůže kontrolovat jeho budoucnost. Všechno jako příroda, měl to sezónu a byl nestálý. A nakonec, když se opravdu pustil, všechno se stalo, v pořádku.

Ve světě, který nyní čelí nejistotě nad Covid-19, se sebevědomou izolací a s tolika strachem, panikou a nejistotou, můžeme uvažovat o Nickyho příběhu a o tom, co objevil, když čelí podobným okolnostem. Vidíme, jak Nicky proměnil negativní situaci v pozitivní, což ho nakonec vedlo k nalezení štěstí, sebe a míru.

Více Dhamma

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW