„To není vtip“ COVID-19

Gothic but Buddhist
March 11, 2020
Proměňte krizi ve zlato, sebeizolaci k vnitřnímu míru. Jak meditovat a proč všímavost může být vaším duchovním vedením.
March 20, 2020

„To není vtip“ COVID-19

V této globální krizi z COVID-19 musíme být skutečně ohleduplní. Ti, kteří mají schopnosti nebo odborné znalosti, by měli udělat vše, co mohou, aby pomohli světu.

Ne každý může pomoci v sektoru veřejného zdravotnictví. Zvláště v situaci, kterou nemůžeme shromáždit, je těžší připojit se k pomoci světu. Nicméně, to, co každý může udělat, je zpívat pro svět a pro sebe.

To by mohl být vtip pro někoho, kdo si myslí, že vakcína je jediný způsob, jak tuto nemoc vyléčit. Ve skutečnosti je hlavním bodem zpívání vyslání čisté dobré energie do světa. Tato energie sníží temnou sílu, která pokrývá svět, a také vytvoří ochrannou sílu pro zemi a svět.

Zpívání je jako nastavit mysl, aby si přál.

Pokud lidé nevěří v sílu mysli, tak proč si chtějí?

Jaký je význam zpívání?

Zpívání znamená nastavit mysl, aby se soustředila na slova ve zpívání, a nenechat mysl bloudit. Je to jeden způsob, jak praktikovat meditaci, což znamená nechat mysl soustředit se pouze na jednu akci, ne na mnoho věcí najednou. Při zpívání slovy Pali bude síla Triple Drahokam spojena s měšníkem. Pokud se rozhodnete modlit se za někoho nebo za jakýmkoli účelem, síla modlitby půjde k této osobě. Úspěch zpívání závisí na čistotě mysli měšníka. Je-li jeho mysl vysoce očištěná, jeho zpívání přinese velký výsledek, protože proti němu nepřicházejí žádné kilesa.

Nečistoty nebo kilesa znamenají chamtivost, hněv a iluzi. Jedná se o nečistou energii, která blokuje pozitivní sílu nebo zásluhy na podporu měšníka nebo těch, za které jsme se modlili. S méně očištěnou myslí bude výsledek také méně. Je však lepší, než nedělat nic jiného, než přidávat do života další nečistoty nebo hříchy.

Zpívání tedy rozhodně není vtip a je to, co bychom měli dělat naprosto.

Tento svět je proud energie. Mysl je také velmi mocná energie.

Zpívání znamená používat energii mysli ke zmírnění špatné a negativní energie.

V důsledku toho budou mít měšníci dobrou koncentraci, všímavost a dobrou sílu, aby podpořili svůj život. Uvědomují si, že dělají dobré skutky dále. Jejich zahalená mysl bude očištěna a neštěstí bude pryč, což povede k správnému rozhodnutí. Špatné věci, které se stanou, se nestane, protože tato dobrá síla je ochrání.

S více lidí bude zpívat, více očištěné energie bude uvolněno do světa. Pak se stanou dobré věci, jako je rychlejší objev vakcíny k vyléčení světa. Je to proto, že když špatná energie nezasahuje, mysl výzkumníků bude jasnější. Za to, co ještě nenašli, nakonec ji najdou kvůli dobré síle, která vymýtí špatnou a temnou energii, která zmrazí jejich mysl.

Ti, kteří se 14 dní karanténou, nebo ti, kteří chtějí pomoci světu, ale nevědí, co dělat, prosím, přemýšlejte o zpívání. Bude velmi dobré, pokud můžete zpívat každý den. Zpěv může být buď Ratana Sutta nebo Chinabunchorn Gatha, které jsou dobré. Je ještě lepší, pokud také cvičíte meditaci. Moc meditace bude dobrou silou pro sebe i pro svět, protože během meditace je vaše mysl zásluhou mysli, která nikomu neškodí. Mysl, která je prostá od zlého myšlení, se stane zásluhou moci pro sebe.

Během této krize, místo toho, aby vaše mysl byla ztracena v obavách, je lepší dát si šanci udělat nejvyšší zásluhu v buddhismu, to je meditace. Pokud však ještě nejste připraveni na tento krok, začněte čistým zachováváním přikázání, abyste přestali páchat hřích a pak zpívat, abyste přijali a posílali dobrou sílu sobě i světu.

Acharavadee Wongsakon

18 Březen 2020

Překlad: Wisuwat Sutthakorn, Kittitouch Tavichaiyuth

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW