Jak čínský Si Ťin-pching zničil náboženství a stal se Bohem

Co je skutečně osvícenství?
January 31, 2020
200.000 vajec nabízených soše Buddhy, aby Koronavirus zmizel
February 18, 2020

Jak čínský Si Ťin-pching zničil náboženství a stal se Bohem

Nypost.com

od Steven W. Mosher

Únor 1,2020 | 1:38 odpoledne

Čínský prezident Si Ťin-pching chce donutit uctívání komunistické strany tím, že zničí tradiční náboženskou praxi.AFP přes Getty Images

Katolické kostely roztrhané nebo odmítnuté jejich kříže a sochy. Obrázky Madony a dítěte nahrazeny obrázky „vůdce lidu“ Xi Jinping. Značky umístěné mimo evangelické církve, které zakazují vstup komukoliv mladším 18 let. Desatero přikázání namalované citáty ze Xi.

To jsou jen některé ze způsobů, jak Komunistická strana Číny pronásleduje křesťany v Číně.

Ale nejsou to jen křesťané. Na Dálném západě Číny v koncentračních táborech postrádá více než milion muslimů — Peking je roztomatě nazývá „střediska odborného výcviku“ — zatímco mešity jsou strhávány, náboženské znaky odstraňovány a staré hřbitovy vyrovnány.

Jinde v Číně se buddhistické chrámy proměňují v svatyně oslavující Si Ťin-pinga, čínského prezidenta FOR Life. Jeho obraz zdobí stěny, jeho nahraný hlas se vynoří z reproduktorů a je to jeho „myšlenka“ — ne Buddhova —, o které mniši nyní musí meditovat.

Ani taoisté, starobylé lidové náboženství Číny, neunikli této nové kulturní revoluci. Chrámy, které stáli více než 1000 let, byly uzavřeny a staré sochy rozbity, vše na rozkaz úředníků „Náboženské záležitosti“.

Možná by někteří z těch, kdo se obávají o ochranu kulturních památek v Íránu, mohli postrádat myšlenku na každodenní demoliční derby, která se nyní odehrává v Číně.

Demolice derby, která se bude zhoršovat, mnohem horší.

Dne 1. února 2020 vstoupila v platnost nová omezení všech forem náboženské činnosti.

„Kontrolní opatření pro náboženské skupiny“, jak se nazývá 41 nových pravidel, se zabývají vším od konání obřadů a rituálů, po výběr vůdců a výročních setkání, až po přijímání zaměstnanců a nakládání s finančními prostředky. To vše musí být — předem, ne méně — oznámeno soudrukům z úřadu „náboženských záležitostí“ ke schválení.

Praha - ČSSD - ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD, ČSSD

Jinými slovy, bez svolení úřadů nemůžete zorganizovat studium Bible. A pokud dostaneš svolení, radši ho držíš v náboženském prostoru schváleném pro strany, v době schválené strany, s vůdcem schváleným strany a použiješ novou stranickou Bibli, která obsahuje citáty od Konfucia a samozřejmě i Xi Jinpinga.

Žádná komunistická směrnice by nebyla úplná bez Catch-22 a „kontrolní opatření“ obsahují zkažené: „Náboženské skupiny musí také hlásit příslušným vládním orgánům všechny ostatní záležitosti, které by měly být hlášeny.“

Překlad: Z jakéhokoli důvodu vás můžeme kdykoli vypnout.

„Kontrolní opatření“ jsou součástí nové kulturní revoluce Si Ťin-pinga, jejímž cílem je vymýtit všechny náboženské skupiny, které komunistická strana nemůže kooptovat a kontrolovat. „Náboženská skupina nemůže vykonávat žádnou činnost,“ varuje nová pravidla, „bez registrace do úřadu pro občanské věci a schválení úřadu náboženských záležitostí lidové vlády“.

Některé náboženské skupiny se nikdy nebudou moci registrovat, bez ohledu na to, jak nevinné jejich činnosti. Církev Covenant raného deště a Falun Gong již byly prohlášeny za „kacířské kulty“ a jejich následovníci budou nadále trpět zatýkáním, vězněním a v některých případech mučením. Pastor raného deště byl například odsouzen k devíti letům vězení.

Členové jiných skupin jsou nuceni připojit se ke stávajícím organizacím řízeným Party. Například v případě biskupů, kněží a laiků podzemní katolické církve je to čínská vlastenecká katolická asociace, jejíž vůdci jsou vybíráni stranických stoupenců.

Ale stejně jako Maova kulturní revoluce má Xiova napodobenina ještě ambicióznější cíl. Je to úplně uhasit víru v Boha a nahradit ji vírou v Komunistickou stranu Číny a vlastního „malého“ boha okamžiku strany, kterým je sám Si Ťin-pching.

Mao Zedonggetty Obrázky

A zvrhlý záměr do tohoto úsilí získat čínské kostely, mešity, svatyně a chrámy.

Nová pravidla nařizují všem „náboženským skupinám“, aby „propagovaly zásady a politiky Komunistické strany Číny, spolu s národními zákony a předpisy, všem svým náboženským štábům a následovníkům“ a „vzdělávaly a vedly všechny náboženské zaměstnance a následovníky, aby přijali komunistickou stranu Číny vedení, přijmout socialistický systém, prosazovat cestu „Socialismus s čínskými charakteristikami“. a udržovat celkovou politiku sinicizace náboženství. „

Pokud to všechno zní, jako by strana chtěla využívat náboženské skupiny a vůdce k prosazování oficiální ideologie a posílení vlastní moci, je to proto, že ano. Každá skupina, která odmítne být tímto způsobem podvrácena stranou, bude prohlášena za kacířské a jejich kostely nebo chrámy budou uzavřeny nebo zničeny. Pastoři nebo kněží, kteří tímto způsobem odmítnou sloužit straně — jako mladší političtí komisaři — budou posláni domů, nebo pokud se budou bránit, do vězení.

Co se týče „celkové politiky sinicizace náboženství“, víme přesně, co to předzvěstí. Je to politika nahrazení uctívání Boha uctíváním vedení komunistické strany. Hitler a nacisté se pokusili něco podobného ve třicátých letech s jejich nacistickým programem, který byl snahou proměnit katolické a protestantské církve Německa v horlivé příznivce národního socialismu a nacistického vedení.

To je přesně to, co se dnes čínská komunistická strana snaží udělat v Číně každé křesťanské církvi, islámské mešitě, taoistické svatyni a buddhistický chrám v Číně.

Konečným cílem je jednoho dne je zcela očistit od čínské kulturní krajiny, aby komunistická strana a její nyní vznešený vůdce, Si Ťin-pching, mohli vládnout svrchovaně.

Steven W. Mosher je prezidentem populačního výzkumného ústavu a autorem knihy „Bully of Asia: Proč čínský 'sen' je novou hrozbou pro světový řád“.

The Buddhist News

FREE
VIEW