Medytacja transcendentalna z odwykiem serca może zwiększyć przepływ krwi do serca

Kampania wzywa turystów do bojkotu pamiątek Buddy
December 2, 2019
OSTRZEŻENIE! Nie kupuj ani nie sprzedawaj obrazu Buddy do dekoracji ~ Karma
December 10, 2019

Medytacja transcendentalna z odwykiem serca może zwiększyć przepływ krwi do serca

Janice Wood

Associate News Editor 7 Grudzień 2019

Nowe badanie wykazało, że pacjenci z chorobą niedokrwienną serca, którzy obejmowali Medytację Transcendentalną z ich rehabilitacją serca, zwiększyli przepływ krwi do serca o ponad 20 procent.

Badanie pilotażowe, przeprowadzone przez naukowców z Columbia University Irving Medical Center we współpracy z Instytutem Badań Zapobiegania, obejmowało 56 pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, w tym niedawno zawał serca, pomostowanie tętnic wieńcowych lub dławicę piersiową.

„To było pierwsze badanie, które wykazało, że korzyści sercowo-naczyniowe wynikające z modyfikacji stylu życia, takie jak zorganizowane ćwiczenia i poradnictwo dietetyczne, mogą być wzmocnione przez dodanie Transcendental Medytacji u pacjentów z chorobami serca”, powiedział Robert Schneider, M.. D, F.A.C.C., współdyrektor badania i medycznego dyrektor Instytutu Badań Zapobiegania. „Stwierdzono również, że sama technika medytacji transcendentalnej była w stanie odwrócić skutki choroby niedokrwiennej serca oceniane za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET).”

Badacze losowo podzielili badanych na cztery grupy: rehabilitacja kardiologiczna, Medytacja transcendentalna, Medytacja transcendentalna plus rehabilitacja kardiologiczna lub zwykła opieka.

Wyniki badania wykazały, że wśród 37 pacjentów, którzy ukończyli badania, przepływ krwi w mięśniu sercowym wzrósł o 20,7 procent w grupie, która wykonała zarówno medytację transcendentalną, jak i rehabilitację kardiologiczną. Przepływ krwi w grupie, która praktykowała Medytację Transcendentalną zwiększył się o 12,8 procent. Rehabilitacja kardiologiczna sama w sobie wykazała poprawę o 5,8 procent. A pacjenci, którzy otrzymali zwykłe leczenie, wykazali spadek przepływu krwi o -10,3 procent.

„Chociaż jest to wstępne badanie, sugeruje, że zarządzanie połączeniem umysłu z Medytacją Transcendentalną może poprawić funkcjonowanie serca u pacjentów z chorobami układu krążenia” - powiedział Schneider, który jest również dziekanem Maharishi University of Management College of Integrative Medicine.

Powiedział, że stres psychospołeczny jest znany jako czynnik ryzyka choroby niedokrwiennej serca, ale terapia redukcji stresu nie jest zwykle włączana do rehabilitacji kardiologicznej.

„Należy zrobić więcej badań, ale to badanie i wcześniejsze badania zdecydowanie sugerują, że specjaliści medyczni powinni rozważyć zastosowanie tej prostej, ale skutecznej interwencji ciała umysłowego w ich programach leczenia i profilaktyki serca” - powiedział Schneider.

Chociaż nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób Medytacja transcendentalna zwiększyłaby przepływ krwi, naukowcy spekulują, że jest to wynikiem poprawy funkcji naczyń wieńcowych i tętniczych pośredniczącego śródbłonka. Wyjaśniają one, że obniżony poziom hormonów stresu i ewentualnie stan zapalny może prowadzić do poprawy funkcji komórek śródbłonka, które linią tętnic wieńcowych.

Chociaż badanie sugeruje, że technika medytacji transcendentalnej może zwiększyć przepływ krwi u pacjentów z chorobami układu krążenia, naukowcy twierdzą, że w celu potwierdzenia korzyści potrzebne są starannie przeprowadzone badania kliniczne o większych rozmiarach próbek.

„Było to pierwsze badanie pilotażowe mające na celu określenie wielkości efektu i wykonalności”, powiedział Schneider. „Z 56 oryginalnych pacjentów, tylko 37 było dostępnych do ostatecznego badania przepływu krwi po 12-tygodniowym okresie badania. Ponadto zgodność z rehabilitacją kardiologiczną była średnia, a frekwencja na sesjach ćwiczeń około 60 procent. Ponadto badani praktykujący medytację transcendentalną mogli otrzymać więcej uwagi niż grupa rehabilitacyjna. To wstępne badanie toruje drogę do pełnej skali badań klinicznych, które będą bardziej rygorystycznie oceniać te efekty.”

Badanie zostało opublikowane w Journal of Nuclear Cardiology.

Źródło: Maharishi University of Management

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW