O

“Cause of Karma”
October 2, 2019
227 Precepts and LiberationWords from Master
October 9, 2019

O

Z Wikipedie, bezplatná encyklopedie

Acharavadee Wongsakon je thajský laický buddhistický učitel a bývalý podnikatel, který učí formu meditace Vipassana zvané meditace Techo Vipassana. Tuto metodu učí laikům a vysvěceným buddhistickým mnichům v různých centrech Techo Vipassana po celém Thajsku. Je zakladatelkou organizace Vědoucího Buddhy, která bojuje proti neuctivému použití Buddhovy imagery a všeobecnému úpadku morálky ve společnosti. [1] Acharvadee a Nadace Vědoucího Buddhy byly schváleny Národním úřadem buddhismu.

Biografie

Acharavadee Wongsakon se narodil v Bangkoku Thajsko 28. září 1965, ona je thajský buddhistický Vipassana Meditation Mistr nejlépe známý pro své úsilí v ochraně buddhismu a zvyšování povědomí o upadající buddhistické morálky v Thajsku a na celém světě. [2] Acharavdee věří, že zvyšování globalmorálky, může vést k zastavení mnoha z nejtěžších problémů světa. Acharavadee je oceněná obchodní žena a thajská socialita. Acharavadee Wongsakon, se etablovala jako přední hráč v asijském diamantovém designu šperků, vyvíjela a založila svou značku Saint Tropez Diamond z Bangkoku Thajska. Paní Acharavadee se ujala mediační praxe, aby pomohla vyrovnat se se stresem obchodního života a celebrity. Meditační praxe vipassana vede Acharavadee k přehodnocení svého života a priorit a nakonec se stáhla ze společenského a podnikatelského světa. [3]

Acharavadee prodala svou společnost, pomocí peněz na otevření školy života, školy pro děti, kde se stala učitelkou Dhammy, která učí děti zdarma. Mistr Acharavadee založil organizaci Vědoucího Buddhy, neziskovou organizaci. Acharavadee Wongsakon, prostřednictvím organizace Vědoucího Buddhy, pracuje na ochraně používání Buddhova obrazu po celém světě. „Respekt je zdravý rozum“ je slogan organizace, která vidí Buddhu jako otce buddhistického náboženství. [4] Paní Acharavadee, během roku 2006 návštěva Buddha baru v Paříži, byl svědkem neúcty k obrazu Buddhy v populárním nočním klubu, který ji přiměl k vytvoření Vědoucího Buddhy Organizace (KBO) zvýšit globální povědomí o tom, že Buddha je otcem buddhistického náboženství a Buddhova obraz by neměl být považován za dekoraci nebo použít na podporu prodeje alkoholu. [5] Některé společnosti Vědět Buddha spolupracoval s zastavit zneužití Buddhy obrazů jako dekorace jsou; Louis Vuitton a Disney Pictures. [6] Další kampaně podporované Acharavadee a Knooucí Buddha Organizace je přinést povědomí o problému zrychlené změny klimatu, vyplývající z nadužívání cloudového úložiště globálně, poháněné selfie fotografií a exponenciální zvýšení ukládání dat cloud na platformách takový Instagram a Facebook. Odhady jsou, že do roku 2025 použít 1/5 světové spotřeby elektrické energie z cloud storage dosáhne 20% celkové spotřeby. [7] [8] Acharavadee je známý v Thajském království jako hlas o buddhistické morálce ve společnosti. „Tan Ajahn“, jak se o ní mluví její studenti, představuje buddhistický matriarchální hlas pro morálku v thajské společnosti a povzbuzuje lidi, aby platili spravedlivý podíl daní, aby vrátili zemi, která podporuje životy lidí a udržuje vysoký kodex chování. Acharavadee je bestsellerem v Thajsku a publikuje jak v thajském a anglickém jazyce knihy o buddhismu a buddhistické morálce. Nejpozoruhodnější díla, „Probudit se z šílenství“ a „Top Ideas v buddhismu“. [9]

Kampaň KBO Earth Climate Acharavadee je zaměřena na snížení globálního ukládání zbytečných digitálních dat generovaných denně miliardami uživatelů Instagramu a Facebooku, což vede k tomu, že internet vyvolá změnu klimatu v termínu vytvořený Acharvadee k popisu globálních jevů. [10]

raném životě

Acharavadee Wongsakon se narodil panu Chaiyongovi a paní Somjit Wongsakonovi 28. září 1965 v okrese Bangkok Noi v Bangkoku. Acharavadee si užil jednoduchou výchovu thajského rodinného stylu v království Thajska poblíž břehů řeky Chao Phraya v Bangkoku. Vzdělaný ve veřejných školách absolvovala Suwannaramwittayakom School a Sripatum University.

Kariéra

V roce 2005 se Acharavadee Wongsakon stal oceňovaným návrhářem šperků a obchodní osobností, založením Saint Tropez Diamond Company v Bangkoku a prodejem kolekce vysoce módních šperků inspirovaných luxusem a jedinečným stylem Saint Tropez ve Francii. Sbírky Acharavadee Wongskona vyvolaly v Asii senzaci, katapultovaly ji a její společnost k nočním úspěchům a Acharavadee vrazily do společenského světla. Paní Acharavadee byla zařazena do časopisu Thailand Thatler po dobu 5 let za sebou jako jedna z 500 vedoucích podnikatelských osob roku od roku 2003 do roku 2007.

Vzhledem k požadavkům a stresům jejího podnikání a nově nalezené celebrity Acharavadee praktikovala vipassanu Mediation podle principu meditace mistra S.N. Goenka po dobu šesti let.

Meditace a buddhismus

Acharavadee připisuje meditaci vipassany tím, že ji probudí z šílenství a uvědomuje si, že život je víc než její obchodní a společenské postavení. V roce 2008 se Acharavadee rozhodla prodat své podnikání a tiše odstoupit od společenského života, aby zasvětila svůj život výuce buddhismu, morálky a meditace. Acharavadee se vzdala svého společenského postavení prodejem značkových oděvů a šperků a slibovala, že bude žít prostý laický život bez závislosti na bohatství nebo postavení. Acharavadee pokračovala ve své přísné meditační praxi a věnovala se podpoře buddhismu a přispění společnosti. S výnosem z prodeje svého podnikání koupila Acharavadee pozemek v centru Bangkoku a založila Nadaci School of Life, která vyučovala Dhammu dětem a dospívajícím bez jakéhokoliv poplatku. Učila děti o významu morálky a vždy spoléhat na své vlastní zkušenosti v životě, namísto zapamatování ze slov v učebnicích. [11] Acharavadee vedl své studenty se správným způsobem života a se správným pohledem na svět. Acharavadee učení na School of Life zachytil zájem mnoha v thajské společnosti, nakonec ji vede k otevření mediační centra po celém Thajsku zaměřené na výuku dospělých studentů stejné hodnoty. [12]

V roce 2011 začal Acharavadee Wongsakon učit studentům techniku Techo Vipassana. Po devíti letech přísné meditační praxe Vipassana Acharavadee založil Cestu Techo Vipassana Dhamma. Acharavadee prodala zbytek svého pozemského majetku a koupila pozemky na úpatí Phra Phutthabat Noi v okrese Kaeng Koi v provincii Saraburi, Thajsko, kde založila svůj první ústup Techo Vipassana. Techo Vipassana je meditační praxe, která navazuje na praxi čtyř základů všímavosti, pomocí techniky zapálení ohnivého prvku v těle ke spálení Kiles (mentální nečistoty). Acharavadee připisuje pozdní Somdej Phra Puttajarn Toh Phrommarangsi (SomDejToh) za to, že jí učil tuto techniku během jedné ze svých mediací. Phra Somdej Toh je vysoce ctěný thajský mnich, známý mezi Thajci pro svou laskavost, moudrost a nadpřirozené síly. Tato technika využívá zaměřenou meditaci s využitím všímavosti a ohnivý prvek těla spálí duševní nečistoty (Kilesa) Acharavadee učí tuto metodu jako přímou zkratku, která vede ke konci cyklu znovuzrození Nirvana Acharavadee Wongsakon věnoval Techo Vipassana ústup do Triple Drahokam buddhismu. Tan Ajan vyučuje Techo Vipassana meditaci a Dhammu tuzemským i zahraničním studentům za bezplatné poskytování jídla a ubytování také zdarma. První kurz Techo Vipassana se konal 25. ledna 2011 a pokračuje v pravidelných intervalech.

Do roku 2018 Master Acharavadee učil více než 134 kurzů v průběhu 7 let více než 7 000 mediačních lékařů. Thajci a cizinci, asketici a laici se zúčastnili a dokončili Acharavadeovy kurzy.

V roce 2014 založil Acharavadee časopis 5000s s myšlenkou, že by měl existovat časopis pro moderní buddhistickou demonstraci, že Dhamma a moderní životní styl se mohou navzájem doplňovat. Časopis představuje příklady obrázků a učení moderního buddhismu v dnešní společnosti. Časopis má inspirovat čtenáře, aby žili svůj život vhodně a s buddhistickými hodnotami, aby maximalizoval kvalitu svého života na všech úrovních.

2018 Acharavadee založil další meditační centrum „Sang Dhamma Bodhi Jhana“ v okrese Hat Yai, provincie Songkhla. Dr. Prai Pattano, poté, co jeden z jejích studentů daroval pozemek s velkou dřevěnou budovou, která má být použita jako meditační ústup. Rozjímací kurzy ánápána a Techo Vipassana jsou určeny pro lidi v jižní části Thajska, jako prostředek k šíření Dhammy jižní části Thajska, známý pro svůj náboženský konflikt. První meditační kurz se konal v říjnu 2018.

Ostatní díla

5000s Magazine je bilingvní (thaj/angličtina) vysoce kvalitní časopis, vyvinutý pro thajsky a anglicky mluvící buddhisté a další ukázat buddhistům reprezentace moderního životního stylu, který kombinuje buddhistické morální hodnoty a Dhamma. Časopis prostřednictvím fotografií, rozhovorů a příběhů dává čtenářům ilustrace, jak žít svůj život s morálkou a buddhistickou vírou, v rychle se rozvíjející moderní thajské společnosti.

Organizace

Nadace školy života - Založil Acharavadee Wongsakon v roce 2006

Znalost Buddhy Organizace (KBO) - Založil Acharavadee Wongsakon v roce 2010

Techo Vipassana Retreats Založil Acharavadee Wongsakon v roce 2011

Publikované knihy

Meditace Master Acharavadee Wongsakon je nejprodávanější thajský a mezinárodní autor. Její knihy zahrnují thajské a anglické tituly od roku 2005

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW