Były Urząd Buddyzmu szef skazany na 20 lat za korupcję

Duży posąg Buddy do zainstalowania w Bangkoku
December 29, 2019
Nakaz miasta Baoji do pieczętowania buddyjskich świątyń cegłami i betonem
December 29, 2019

Były Urząd Buddyzmu szef skazany na 20 lat za korupcję

28 grudnia 2019

Maj Taylor

FOTO: Krajowe Biuro Buddyzmu

Były dyrektor Narodowego Biura Buddyzmu (N.O.B.), Panom Sornsilp, został skazany na 20 lat więzienia dzisiaj (piątek), po tym jak został uznany za winnego przez Trybunał Karny za korupcję i niewłaściwego postępowania Przypadki korupcji w związku z funduszami świątyni.

Były szef Narodowego Biura Buddyzmu został skazany na 20 lat więzienia za niewłaściwe przywłaszczenie środków świątyni.

Tajski PBS World informuje, że w Sądzie Karnym ds. Korupcji i Wykroczeń, Panom Sornsilp został uznany winnym przeszczepu, wraz z byłym dyrektorem Urzędu renowacji i Rozwoju Świątyni i Opieki Religijnej, Wasawat Kittithirasith, który również otrzymał 20 lat wyrok za podobne przestępstw.

Skandal niewłaściwego wykorzystania funduszy świątynnych po raz pierwszy wyszedł na jaw w 2017 roku, kiedy opat ze świątyni w prowincji Phetchaburi, centralnej Tajlandii, złożył formalną skargę do Dowództwa Policji Antykorupcyjnej. Twierdził, że jego świątynia otrzymała 10 milionów bahtów dotację na renowację przez N.O.B., pod warunkiem że 75% środków zostanie zwróconych urzędnikom, którzy pomogli uzyskać dotację.

Oszustwo polegało na zaoferowaniu opacom finansowania renowacji świątyni przez nieoficjalnych „brokerów” z połączeniami z niektórymi osobami w N.O.B. Aby otrzymać dofinansowanie, opacowie musieli zgodzić się na zwrot większości z nich urzędnikom, którzy ją zaaranżowali, pozostawiając im tylko niewielki procent oryginału. dotacji do wykorzystania na potrzeby renowacji.

Zrozumiano, że niektórzy opaci sami byli zamieszani w oszustwo, wrzucając to, co zostało z funduszy, po tym jak pieniądze zostały zwrócone urzędnikom, i nic nie wydając na renowację świątyni.

Dwóch innych mężczyzn, pan Jesada Wongmek i pan Charin Mingkwan, oskarżonych o zbliżanie się do świątyń z ofertami finansowania z N.O.B., w zamian za znaczną prowizję, zostali również skazani wczoraj, otrzymając odpowiednio sześć lat i osiem miesięcy i rok i osiem miesięcy.

Pan poseł Panom, pan Wasawat i Jesada również otrzymali rozkaz zwrotu 12 milionów bahtów do Krajowego Biura Buddyzmu.

Źródło: Tajski PBS Świat

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW