Bývalý úřad buddhismu šéf odsouzen k 20 letům za korupci

Velká socha Buddhy, která má být instalována v Bangkoku
December 29, 2019
Město Baoji rozkazy k utěsnění buddhistických chrámů cihlami a betonem
December 29, 2019

Bývalý úřad buddhismu šéf odsouzen k 20 letům za korupci

28. prosince 2019

May Taylor

FOTO: Národní úřad buddhismu

Bývalý ředitel Národního úřadu buddhismu (N.O.B.), Panom Sornsilp, byl dnes odsouzen k 20 letům vězení (pátek), poté, co byl shledán vinným trestním soudem pro korupci a pochybení Případy korupce v souvislosti s chrámovými fondy.

Bývalý šéf Národního úřadu buddhismu byl odsouzen 20 let vězení za zneužití chrámových fondů.

Thai PBS World hlásí, že u trestního soudu pro případy korupce a pochybení byl Panom Sornsilp shledán vinným z štěpu, spolu s bývalým ředitelem Úřadu pro obnovu a rozvoj chrámu a náboženské blaho Wasawat Kittithirasith, který také obdržel 20 let trest za podobné trestných činů.

Skandál nesprávného použití chrámových fondů poprvé přišel na světlo v roce 2017, kdy opat z chrámu v provincii Phetchaburi, centrální Thajsko, podal formální stížnost na protikorupční policejní velitelství. Tvrdil, že jeho chrám dostal 10 milionů bahtů na rekonstrukci grantu od N.O.B. pod podmínkou, že 75% prostředků bude vráceno úředníkům, kteří pomohli zajistit grant.

Podvod zahrnoval opati, kteří byli nabídnuti finanční prostředky na renovaci chrámu neoficiálními „makléři“ s napojením na některé osoby v N.O.B. Aby opati obdrželi finanční prostředky, museli souhlasit s tím, že většinu z nich vrátí úředníkům, kteří to zařídili, a ponechali jim jen malé procento původního udělit k použití pro účely renovace.

Je zřejmé, že někteří opati byli sami zapojeni do podvodu, co zbylo z fondů poté, co byly peníze vráceny úředníkům, a nic neutrácejí na renovaci chrámu.

Dva další muži, pan Jesada Wongmek a pan Charin Mingkwan, obviněni z blížících se chrámů s nabídkami financování ze strany N.O.B. výměnou za značnou provizi, byli také odsouzeni včera, přičemž obdrželi šest let a osm měsíců a jeden rok a osm měsíců.

Pan Panom, pan Wasawat a pan Jesada dostali také rozkaz vrátit 12 milionů bahtů Národnímu úřadu buddhismu.

Zdroj: Thajský PBS World

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW