„Pytania i odpowiedzi, tom 19”

„Pytania i odpowiedzi, tom 32”
February 24, 2020
Pytania i odpowiedzi Nr 11
February 24, 2020

„Pytania i odpowiedzi, tom 19”

przez Mistrz Acharavadee Wongsakon

(Poniżej znajdź tajską wersję)

Pytanie: Drogi Mistrzu, mam pytanie, jaki rodzaj karmy powoduje homoseksualizm. Czy w tym przypadku homoseksualiści mogą być oświeceni?

Odpowiedź: Istnieje wiele rodzajów karmy, powodujących homoseksualizm, ale najcięższą karmą jest flirt. Mając romans z małżonkiem drugiego skutkuje odrodzeniem jako osoba homoseksualna, która nigdy nie będzie miała 100% udanej miłości. Nawet mając miłość, będzie zniechęcony i obrażony przez społeczeństwo i innych, ponieważ naruszenie trzeciego przykazu zraniło uczucia innych. Ta karma skutkuje tym samym bolesnym uczuciem.

Bez względu na to, kim są: kobieta, mężczyzna czy homoseksualista, jeśli ich umysły nie mogą wycofać się ze zmysłowego pragnienia, nie mogą osiągnąć poziomu Araganta. Ludzie homoseksualni mają trudniejszy czas na wycofanie zmysłowego pragnienia niż normalna płeć. Formacja karmy homoseksualizmu jest przywiązana do zmysłowego pragnienia silniejszego niż normalna płeć, ponieważ stale gromadzi wiele niewygodnych i bolesnych uczuć, co sprawia, że przywiązanie umysłu jest jeszcze silniejsze.

Z dziesięciu kajutek, które trzymają umysły stworzeń w rundzie odrodzenia, puszczenie zmysłowego pragnienia oznacza nie tylko dotyk ciała, ale także pragnienie umysłowe. Osoby bez dziesięciu Setters nie będą miały żadnego doczesnego pragnienia. Mając uznanie w umyśle jest w porządku, ponieważ jest to normalne uczucie, takie jak dawanie uzupełnienie, że dana osoba jest miła i lubi go, ale nie chce być blisko niego jak ukochanej osoby.

Słowo „zmysłowa pasja” obejmuje całą płeć, jaką jest dana osoba. Konwencjonalna koncepcja ciała jest tylko miejscem na pobyt umysłu. Prawdziwy oryginalny umysł nie ma żadnej płci. Oświecona osoba ma niejednoznaczne działanie. Jeśli rozważamy tylko działanie, nie będziemy wiedzieć, czy dana osoba jest mężczyzną czy kobietą. Jeśli oświecona osoba jest kobietą, będzie miała silny umysł, jak mężczyzna. Jeśli oświecona osoba jest mężczyzną, będzie delikatna i może płakać, jak kobieta. Jego zachowanie podąża za kulturą, on lub ona ubiera się zgodnie z płcią, więc nie ma winy i krytyki ze strony społeczeństwa.

Podsumowując, homoseksualiści, którzy oczekują oświecenia, nie muszą martwić się o płeć, ale powinni wyznaczyć cel, który będą pilnie medytować, aby usunąć zmysłową pasję do poziomu czułości. To jest ważniejsze.

Inna karma powodująca homoseksualizm pochodzi z pożądanego umysłu, ale nie było wystarczająco dobrego uczynku, aby uzyskać pożądane ciało. Tak więc osoba musi zrekompensować dawny czyn w tym życiu stając się homoseksualistą.

Ciekawość i pytanie nie są kłopotliwe, ponieważ wiele osób prawdopodobnie korzysta z twoich pytań lub może dać Dhamma. Proszę wysłać swoje pytania na adres e-mail, Napalada.Suriyunt@hotmail.com. Mistrz uprzejmie odpowie na każde pytanie.

Tłumacz: Patcharan Laopimolpan

„เคลดวิีตีตีทีัาบับที19”

อาารยอัราวดวงวงสก

กรากราบเราบเรียนอาารยี่เคารทีารทย่างสกร่างสงสัยนเรม่องการเกิเกิเกิม่สามว่ามว่าเกิีากรรม? ้าเง่นเค่นีสามารบรรลกรรรมได้กรมไมไม่ม/ไม/ไม/่นี니니니니니.

อาารยตอ: กรรมที่ที่ท้เกิดเกิดนเที่สามมีลายสาเมมีลายสต่เกรมที่งกรมมีน้นักมากที่สความเ้า/ „กรรรม/ิดล/กเมียนเที่ส่นกร่นกรรมงทนเกิดเนเที่สา/ ที่สา/ ที่ส่ง/ไม่ีวันสมีวันสรานความรั่ย่ย่ย่ย่, างร้อยเความรักม้อรักม้องความรักกต้องกีดกัน กดกัน กดลนากสนกสังคมคนมคนอ่น เพรา/ีนการท? S. ตอง่งส่นมอดไกรรมงส่งส่งส่ง่งส่งวนองมไกัน ต้องลัน เดียวกัน เดัน

ไม่ว่า/ไม่า/ไที่สา/นเที่สาั้นอนอรลรรลรรลั้นอรคันตไม่ไม่ไกยังไม่ังไม่ลอนิตอออนความางมางมางมางามามารมเสนความเสน่นกามยากว่าความเสน่ามยากว่ากว่าิบัติที่เไม่เบี่เบี่ยงเบน รากสังเบน ากาการมากากา/ มมมีความกร่งกว่า้ที่มีเรงตรงตัเรามความความอัดความเอาไวามเอาไว้มากอย่างต่างต่อเน/่อยิ่รมรมร่ร่ร่ร่ร่SCHILLO งความยดมั่นนิต

นสังที่มัดสัตวไว้องลกามรามรามราคที่มัดสัตวไว้้องลกามรากามรามราราคทออก้ไดได้นเสน่นกามราค? รการมีสัสทางกายอย่างเดีย่างเดีย่างเดียนการนการลเสน่มาทางมาทางด้ว้ที่ไม่ได่ไม่มีารมีาน่สน่สน่า่าทางทางพลกียอี่ความความนั้นมีได้เรานความรามรนความร니니니니니니니니니니니니니니니니니. poz? นต้ม่ไม่ไม่ไม่ไดนมยากอยากอยากล้กล้ทบล้สา/

ด้วยว่ากามรากามราคไม่ว่าบคไม่ว่าบคคลัดอยนเพดกตาสมติบัมตมติบััตกายสังารเทยงสานีทยทยต/ „่อา/ัย/ ิตที่ท้/ ริงไม่มีเร่มีเร่บรรลรรรมการมีการมีการีงออกที่ก้ม่งากี่งากดการกรม่ร้ว่าิงมี่านที่านที่เงนที่ท่านที่ครองกร่านที่นที่รอนที่านที่รองกายนเที่รองกายกายนเยนรนร้องได้บ้บ้บ้ิ เพียงทต่การการคงออกตารีต่งการีต่งกายต่งกายต้องเคามเทคามเร่อไม่อไม่ที่ติเติเตียนกังาต่อสังน

สรมายไม่สา/ไมายกังวลนเที่สา/ไม่ต้องไม่ต้องวลเร่องเร่องเทม่้วางเค้างเกามายไวว้ว่ว่ากเสียรบัติติเรามรามราการมนกามรากามราคับการการทารคับการทางเสน่ม่างได้อย่างไนี่สคักว่กว่/ว่

ส่วนกรรรมบางอย่างที่ท้เกิดเนเนที่สากั้งนเที่สาการตั้งิตอ니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니니. ้ได้กายสังารที่คราราราราราร่อ้องมา้กรรรมก่อนเทมนเลยกลายกลาที่สามไคมไกม?

การเกิด้อสงสัยนสัยนมีมี้นมากมายที่งที่น่าอาคนมาคนมากมามายที่ได้รับรับครับรททท่าน ากองท่าน ร? อเทียงท่านส่งท่านมานมาทียงท่านส่งท่านมาที่านมาที่อีเมNapalada.Suriyunt@hotmail.com ท่านอานอานอามตาตมตาตอบทกค?

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW