Buddhistické kláštery v Tibetu uzavřeny; Koronavirové infekce potvrzeny v tibetských oblastech Číny

Top 10 meditační aplikace vytáhl $195M v 2019, nahoru 52% od 2018
January 31, 2020
NEUROIMAGING UKAZUJE, ŽE MEDITACE MĚNÍ MOZEK K LEPŠÍMU
January 31, 2020

Buddhistické kláštery v Tibetu uzavřeny; Koronavirové infekce potvrzeny v tibetských oblastech Číny

Tím, Craig Lewis

Buddhistdoor Global | 2020-01-29 |

Buddhistické památky v Tibetu, včetně ikonického paláce Potala, jsou od pondělí veřejnosti uzavřeny. Fotografie Craig Lewis

Aktualizace, 30. ledna 2020: Oficiální počet koronavirových infekcí v Číně ve čtvrtek vyskočil na 7 771, včetně prvního potvrzeného případu v Tibetské autonomní oblasti. Oficiální počet obětí v Číně také vzrostl na 170. Případ v Tibetu znamená, že virus se nyní rozšířil do všech 31 provinčních divizí v pevninské Číně.

Všechny buddhistické kláštery a další populární památky a turistické atrakce v Tibetu byly od pondělí uzavřeny pro veřejnost v důsledku Wuhan koronavirus (2019-NCoV) vypuknutí epidemie, sdělovací prostředky hlásí. Ačkoli tibetská autonomní oblast dosud zůstává prostá infekce, případy byly potvrzeny v západních oblastech Číny, včetně tradičně tibetských oblastí.

V době psaní potvrzených koronavirových infekcí v pevninské Číně dosáhla 6 055, podle oficiálních údajů čínských zdravotnických orgánů, s úředním úmrtím 132 lidí. Celkový počet infekcí v pevninské Číně dnes přesahuje počet epidemie SARS 2002—2003, která podle údajů Světové zdravotnické organizace infikovala 5 328 lidí a zabila 349 lidí. Globální koronavirové infekce jsou nyní hlášeny celkem 6 155 let, bez úmrtí dosud hlášených mimo Čínu, ve srovnání s 8 273 infekcemi SARS a 775 úmrtími po celém světě v letech 2002—2003.

K uzavření areálu v Tibetu patří kultovní palác Potala, oficiální sídlo tibetského duchovního vůdce Dalajlámy v bývalém hlavním městě Lhasa, chrám Jokhang v centru Lhasy a palác Norbulingka, tradiční letní sídlo dalajlámy. Ústřední vláda rovněž nařídila všem cestovním kancelářím, aby pozastavily prodej domácích a mezinárodních zájezdů v rámci snah o zastavení šíření nákazy.

Koronavirové infekce v Číně neustále rostou. Od Johna Hopkinse CSE

V tibetské autonomní oblasti nebyly dosud hlášeny žádné případy viru, nicméně infekce byly potvrzeny v čínských provinciích, které rovněž zahrnují tradičně tibetské oblasti, 24 případů v provincii Gansu, šest v Čching-chaj, 108 v S'-čchuan, 13 v Sin-ťiangu a 44 v Jün-nan, podle údajů z Univerzita Johna Hopkinse. Infekce zahrnují tři případy hlášené v okrese Garze v západní provincii S'-čchuan, v tradiční tibetské oblasti Kham.

Obyvatel obyvatel Lhasy byl citován na internetových stránkách Radio Svobodná Asie jako říká, že ulice v himálajském městě byly téměř prázdné: „Většina čajovníků a restaurací jsou uzavřeny, a existuje mnoho lidí ve službě, aby se zabránilo hromadění davů po celém Lhase, ve snaze zabránit šíření infekce.“ (Rádio Svobodná Asie)

„Od 27. ledna, každý cestující, kteří přijíždějí do Lhasy, musí zůstat v hotelech po dobu 14 dnů, a musel podstoupit důkladnou fyzickou prohlídku,“ byl citován další zdroj ve Lhase. (Rádio Svobodná Asie)

Ústřední vláda připravovala opatření ve snaze omezit šíření epidemie. Z aljazeera.com

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW