Klasztory buddyjskie w Tybecie zamknięte; Zakażenie koronawirusem potwierdzone w tybetańskich regionach Chin

10 najlepszych aplikacji do medytacji w 2019 roku w górę o 52% w stosunku do 2018 roku
January 31, 2020
NEUROOBRAZOWANIE POKAZUJE, ŻE MEDYTACJA ZMIENIA MÓZG NA LEPSZE
January 31, 2020

Klasztory buddyjskie w Tybecie zamknięte; Zakażenie koronawirusem potwierdzone w tybetańskich regionach Chin

Craig Lewis

Buddhistdoor Global | 2020-01-29 |

Od poniedziałku niedostępne są zabytki buddyjskie w Tybecie, w tym słynny pałac Potala. Zdjęcie Craig Lewis

Aktualizacja, 30 stycznia 2020 r.: Oficjalna liczba zakażeń koronawirusami w Chinach wzrosła w czwartek do 7 771, w tym pierwszy potwierdzony przypadek w Autonomicznym Regionie Tybetu. Oficjalna śmiertelność w Chinach wzrosła również do 170. Sprawa w Tybecie oznacza, że wirus rozprzestrzenił się teraz na wszystkie 31 okręgów prowincji w Chinach kontynentalnych.

Wszystkie buddyjskie klasztory i inne popularne miejsca i atrakcje turystyczne w Tybecie zostały zamknięte dla publiczności od poniedziałku w wyniku wybuchu koronawirusu Wuhan (2019-NCoV), donoszą media. Chociaż Autonomiczny Region Tybetu do tej pory pozostaje wolny od zakażeń, potwierdzono przypadki w zachodnich regionach Chin, w tym tradycyjnie tybetańskich.

W chwili pisania tego raportu potwierdzone infekcje koronawirusem w Chinach kontynentalnych osiągnęły 6,055, według oficjalnych danych chińskich władz zdrowia, z oficjalną śmiertelnością wynoszącym 132 osób. Łączna liczba zakażeń w Chinach kontynentalnych przekracza obecnie liczbę epidemii SARS w latach 2002—2003, która zaraziła 5 328 osób i zabiła 349 osób, według danych Światowej Organizacji Zdrowia. Globalne zakażenie koronawirusem odnotowano obecnie ogółem 6,145, a dotychczas nie odnotowano żadnych zgonów poza Chinami, w porównaniu z 8 273 zakażeniami SARS i 775 zgonów na całym świecie w latach 2002—2003.

W Tybecie znajduje się kultowy pałac Potala, oficjalna rezydencja duchowego przywódcy Tybetu Dalajlamy w dawnej stolicy Lhasie, świątynia Jokhang w centrum Lhasy oraz pałac Norbulingka, tradycyjna letnia rezydencja Dalajlamy. Rząd centralny nakazał również wszystkim biurom podróży zawiesić sprzedaż krajowych i międzynarodowych wycieczek w ramach wysiłków mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się zarażenia.

Infekcje koronawirusem w Chinach stale rosną. Od Johna Hopkinsa CSSE

Do tej pory nie odnotowano przypadków wirusa w Autonomicznym Region Tybetu, jednak potwierdzono infekcje w chińskich prowincjach, które obejmują również tradycyjnie tybetańskie regiony, 24 przypadki w prowincji Gansu, sześć w Qinghai, 108 w Sichuan, 13 w Xinjiang i 44 w Yunnan, według danych z Uniwersytet Johna Hopkinsa. Infekcje obejmują trzy przypadki zgłaszane w hrabstwie Garze w zachodniej prowincji Syczuan, w tradycyjnym tybetańskim regionie Kham.

Mieszkaniec Lhasy został cytowany na stronie prasowej Radio Free Asia, mówiąc, że ulice w Himalajach były prawie puste: „Większość teashops i restauracji jest zamknięta, a wiele osób jest na służbie, aby zapobiec gromadzeniu się tłumów w całym Lhasie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji.” (Radio Wolna Azja)

„Począwszy od 27 stycznia, każdy podróżnik przybywający do Lhasa musi pozostać w hotelach przez 14 dni i musiał przejść gruntowną kontrolę fizyczną”, cytowano inne źródło w Lhasie. (Radio Wolna Azja)

Rząd centralny opracowuje środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Od aljazeera.com

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW