Świątynie i malownicze tereny w Mongolii Wewnętrznej, Fujian i Liaoning zmuszone do ukrywania się przed widokiem na zewnątrz buddyjskie posągi wśród całego kraju CCP, aby je wykorzenić.

Miliony w walutach obcych gnije w Lumbini, miejsce narodzin Buddy
December 29, 2019
Przerwanie Paw-fect: Przyjacielski kot testuje koncentrację mnicha buddyjskiego, gdy czołga się na jego kolanach, gdy śpiewa
January 7, 2020

Świątynie i malownicze tereny w Mongolii Wewnętrznej, Fujian i Liaoning zmuszone do ukrywania się przed widokiem na zewnątrz buddyjskie posągi wśród całego kraju CCP, aby je wykorzenić.

01/06/2020

Wspaniały posąg Buddy Shakyamuni znajduje się na szczycie góry Lianhua, naprzeciwko Żółtej Rzeki w malowniczym kurorcie Lianhua, położonym w Baotou, mieście w Mongolii Wewnętrznej. Mieszkańcy pobliskiej wioski twierdzą, że posąg został wyrzeźbiony z ponad 20.000 ton granitu.

Pomnik Shakyamuni w mieście Baotou w Mongolii Wewnętrznej.

Ale 40-metrowy Shakyamuni nie uciekł przed kampanią CCP mającą na celu wyeliminowanie wszystkich dużych rzeźb religijnych na świeżym powietrzu, które przemierzają cały kraj: lokalne władze nakazały ukryć je w specjalnie skonstruowanej sztucznej górze. Projekt rozpoczął się w lipcu 2019 roku i jest nadal w toku.

Statua Shakyamuni w trakcie ukrycia.

„Budda będzie teraz medytować w górach i pojawi się ponownie, gdy Xi Jinping zstąpi” - żartował sarkastycznie wieśniak.

Źródło powiedział Bitter Winter, że malowniczy kurort Lianhua został zbudowany na terenie starej świątyni z prywatnych inwestycji przyciąganych przez rząd powiatu Shaerqin do rozwoju turystyki w okolicy. Po nakazie zakrycia posągu wszystkie trwające w ośrodku projekty zostały zawieszone.

Jak na źródło, na początku ubiegłego roku, przed rozpoczęciem prac nad ukryciem posągu Shakyamuni, rząd zatrudnił pracowników do niszczenia buddyjskich posągów w świątyni na górze.

Aby zapobiec wyciekom informacji, władze lokalne wydały znaczne środki, aby zablokować drogi do góry drutem kolczastym i zainstalować kamery monitorujące. Personel stacjonował w celu patrolowania góry, aby uniemożliwić turystom i wierzącym udanie się na szczyt.

„CCP zakazuje ludziom oddawania czci Buddy i chce, aby czcili Mao Zedong, ponieważ obawiają się, że wiara religijna przejmie ludzkie umysły i serca” - skomentował źródło.

Ikoniczny 27-metrowy posąg Buddy Amitābha poza świątynią Puzhao w Longhai, miasto na poziomie powiatowym w mieście Zhangzhou w południowo-wschodniej prowincji Fujian, został zbudowany w 2006 roku kosztem ponad 1 miliona RMB (około 140 000 USD).

Posąg Amitābha o wysokości 27 metrów.

Według lokalnego buddysta świątynia, popularna wśród chińskich i zagranicznych wierzących, włączała style reprezentujące różne tradycje architektury buddyjskiej z innych krajów, takich jak Malezja, Tajwan i Tajlandia. W 2010 roku samorząd nadał mu tytuł „Jedna z kluczowych świątyń Zhangzhou do wymiany z Tajwanem”.

W listopadzie 2019 r. Departament Pracy United Front (UFWD) i Biuro Spraw Religijnych zażądały od świątyni zatuszowania posągu Amitābha. Lokalni buddyści obawiają się, że ukryta ikona nie przejdzie kontroli rządowych i zostanie rozłożony.

Pomnik Amitābha został zasłonięty na rozkazy rządu.

Ten sam los spotkał czerwono-miedziany posąg Ziemia Store Bodhisattva, podarowany przez buddystę w sierpniu 2019 roku do świątyni Anfu miasta Zhangzhou. Mniej niż 10 metrów wysokości, ikona kosztuje ponad 2 miliony RMB (około $280,000) do budowy. Dwa miesiące później świątynia została zmuszona przez lokalne Biuro Spraw Religijnych do zatuszowania posągu żelaznymi arkuszami. Slogan, czytający: „Nie zapomnij o swojej początkowej intencji. Kocham swój kraj, kocham swoją religię” był dołączony do okładki.

Posąg Bodhisattva Store Ziemi przed i po nim został zatuszowany.

W październiku, posąg Guanyin w świątyni na wyspie Geli miasta Zhuanghe w północno-wschodniej prowincji Liaoning został zatuszowany hasłami wzywającymi do ochrony zasobów naturalnych. Brama świątyni była zamaskowana czarnymi deskami.

Pomnik Guanyina na wyspie Geli został zatuszowany w październiku 2019 roku.

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW