Chrámy a malebné oblasti ve Vnitřním Mongolsku, Fujianu a Liaoningu byly nuceny skrývat před pohledem venkovní buddhistické sochy uprostřed celostátního zájmu ČKS o jejich vymýcení.

Miliony v cizích měnách hnijí v Lumbini, rodiště Buddhy
December 29, 2019
Paw-fect přerušení: Přátelská kočka testuje koncentraci buddhistického mnicha, jak se plazí na klín, když zpívá
January 7, 2020

Chrámy a malebné oblasti ve Vnitřním Mongolsku, Fujianu a Liaoningu byly nuceny skrývat před pohledem venkovní buddhistické sochy uprostřed celostátního zájmu ČKS o jejich vymýcení.

01.06.2020

Velkolepý Shakyamuni Buddha socha sedí na vrcholu hory Lianhua, čelí Žluté řeky v malebném letovisku Lianhua, který se nachází v Baotou, město ve vnitřním Mongolsku. Obyvatelé nedaleké vesnice říkají, že socha byla vytesána z více než 20 000 tun žuly.

Socha Shakyamuni ve městě Baotou ve vnitřním Mongolsku.

40 metrů vysoký Shakyamuni však neunikl kampaň ČKS za účelem vymýcení všech velkých venkovních náboženských soch, které se šíří po celé zemi: místní úřady nařídily, aby je ukryly ve speciálně postavené umělé hoře. Projekt byl zahájen v červenci 2019 a stále probíhá.

Socha Shakyamuniho v procesu utajení.

„Buddha bude nyní meditovat v horách a objeví se znovu, až Si Ťin-pching sestoupí,“ žertoval sarkasticky vesničan.

Zdroj řekl Bitter Winter, že Lianhua malebné letovisko bylo postaveno na pozemku starého chrámu se soukromými investicemi přitahuje státní správa Šaerqin k rozvoji cestovního ruchu v této oblasti. Po objednání sochy byly všechny probíhající projekty v resortu pozastaveny.

Podle zdroje, dříve v loňském roce, než začala práce skrývat sochu Shakyamuniho, vláda najala dělníky, aby zničili buddhistické sochy v chrámu na hoře.

Aby se zabránilo úniku informací, místní úřady vynaložily značné prostředky na zablokování silnic až k hoře ostnatým drátem a instalaci kamer. Personál byl rozmístěn na hlídku hory, aby zabránil turistům a věřícím jít na vrchol.

„ČKS zakazuje lidem uctívat Buddhu a chce, aby uctívali Mao Ce-tunga, protože se obávají, že náboženská víra převezme lidské mysli a srdce,“ komentoval zdroj.

Kultovní 27 metrů vysoká socha Amitābha Buddhy před chrámem Puzhao v Longhai, okresního města ve městě Čang-čou v jihovýchodní provincii Fujian, byla postavena v roce 2006 za cenu více než 1 milion RMB (asi 140 000 dolarů).

27 metrů vysoká socha Amitābhy.

Podle místního buddhista chrám, populární u čínských a zahraničních věřících, začlenil styly představující různé tradice buddhistické architektury z jiných zemí, jako je Malajsie, Tchaj-wan a Thajsko. V roce 2010 jí místní vláda udělila titul „Jeden z klíčových chrámů Čchang-čou pro výměnu s Tchaj-wanem“.

V listopadu 2019 požadoval městský úřad práce UFWD a Úřad pro náboženské záležitosti chrám, aby zakryl sochu Amitābhy. Místní buddhisté se obávají, že skrytá ikona neprojde vládními kontrolami a bude nařízeno, aby byla demontována.

Socha Amitābhy byla zakryta vládními příkazy.

Stejný osud postihla červenou měděnou sochu Obchodu Země Bodhisattvy, kterou v srpnu 2019 daroval buddhista chrámu Anfu města Čchang-čou. Méně než 10 metrů vysoká, ikona stála více než 2 miliony RMB (asi $280 000). O dva měsíce později byl chrám nucen místním úřadem pro náboženské záležitosti zakrýt sochu železnými plechy. Slogan, čtení: „Nezapomeňte na svůj počáteční záměr. Milujte svou zemi, milujte své náboženství“ byl připojen k obálce.

Socha pozemského skladu Bodhisattvy před a po ní byla zakryta.

V říjnu byla socha Guanyin v chrámu na ostrově Geli ve městě Zhuanghe v severovýchodní provincii Liaoning pokryta hesly vyzývajícími k ochraně přírodních zdrojů. Brána chrámu byla zahalena černými prkny.

Socha Guanyin na ostrově Geli byla zakryta v říjnu 2019.

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW