Miliony w walutach obcych gnije w Lumbini, miejsce narodzin Buddy

Nakaz miasta Baoji do pieczętowania buddyjskich świątyń cegłami i betonem
December 29, 2019
Świątynie i malownicze tereny w Mongolii Wewnętrznej, Fujian i Liaoning zmuszone do ukrywania się przed widokiem na zewnątrz buddyjskie posągi wśród całego kraju CCP, aby je wykorzenić.
January 7, 2020

Miliony w walutach obcych gnije w Lumbini, miejsce narodzin Buddy

sobota, 28 Gru 2019

Lumbini Development Trust mówi, że Nepal nie zrobił nic, aby zarządzać pieniędzmi przekazywanymi przez pielgrzymów, pomimo licznych żądań w ciągu ostatnich sześciu lat. - TKP/ANN

KATHMANDU (ANN): Miliony walut obcych zebranych w miejscu narodzin Buddy w Lumbini są pozostawione do gnicia z powodu braku odpowiedniego utrzymania.

Darowizny ponad 1,5 miliona turystów w różnych sanktuariach i zabytkach, takich jak świątynia Mayadevi i filar Ashok, są w walutach obcych, a Lumbini Development Trust traci na tym, jak sobie z nimi poradzić.

Waluty obce były w magazynie od lat w wilgotnych warunkach, a pieniądze zaczęły się rozkładać.

Rząd nie zrobił nic, aby zarządzać zebraną kwotą, ponieważ urzędnicy powierni twierdzą, że wiele walut pochodzi z krajów, których pieniądze bank centralny Nepalu nie wymieniają. Mimo że Fundusz Ustalił w różnych miejscach skrzynki, wielu pielgrzymów oferuje pieniądze przed posągami.

Obecnie w sklepie znajduje się łącznie RS190mil (RM6.8miL).

Trust korespondował z Nepal Rastra Bank sześć lat temu, aby omówić sposób wykorzystania przechowywanych pieniędzy.

„Brak zarządzania walutami obcymi był dla nas problemem” - powiedział Saroj Bhattarai, sekretarz zaufania.

„Monety zagraniczne są myte, ale waluty papierowe leżą zaniedbane.”

Bhattarai powiedział, że bank centralny nie zwracał uwagi na rozwiązanie problemu pomimo powtarzającej się korespondencji.Dodał, że proces wymiany zebranych walut obcych jest skomplikowany, stąd zaufanie przechowuje go na razie.

„Waluty papieru gniją. Odbyły się rozmowy na temat licytacji walut na sprzedaż, „Powiedział,.

Shakya powiedział Post, że bank centralny powiedział, że weźmie pieniądze na wymianę w Singapurze, a jeśli waluty nie będą mogły być tam wymieniane, nie zostaną zwrócone.

„To popchnęło nas do kryzysu” - powiedział Shakya.

Trust prowadzi rejestr całkowitej kwoty zebranej z ofiar przedstawionych przez pielgrzymów. Z całkowitej liczby RP190mil, 91,6 mil pochodzi z Birmy, 67,4 mil z Wietnamu i 25 mil z Indonezji.

Istnieją również waluty ze Sri Lanki, Mongolii, Bangladeszu, Laosu, Omanu, Ugandy, Bhutanu, Konga i Afganistanu. To są papierowe waluty. Nie ma żadnego zapisu o całkowitej ilości monet, ponieważ bank centralny odmówił ich przyjęcia, według Shakya.

Urzędnicy powierzyli, że korespondował z oddziałem Siddharthanagar Nepal Rastra Bank pięć lat temu ze wszystkimi dokumentami, ale Rajendra Bhattarai, dyrektor oddziału, powiedział, że bank nie otrzymał oświadczenia, którego chciał.

„W przypadku tego rodzaju transakcji musimy skoordynować z działem wymiany walut obcych Banku Singapuru”, powiedział Bhattarai.

„Jeśli waluty nie kwalifikują się do wymiany, to mogą one zostać zajęte. Zaufanie powinno więc podjąć decyzję, co zrobić, jeśli tak się stanie.”

Jeden z urzędników w Trust powiedział, że rząd może przejść przez kanały dyplomatyczne do wymiany walut.

„Rząd jest bardziej zaniepokojony powołaniem partii wiernej w zaufaniu, a nie zarządzaniem walutą” - powiedział urzędnik, prosząc o anonimowość.

Podobnie, Om Prasad Aryal, były szef funduszy w Trust, powiedział, że brak zarządzania walutami otrzymanymi jako oferty jest całkowicie niedociągnięciem rządu

„Próbowałem zwrócić uwagę rządu na tę kwestię, ale wszystkie wysiłki poszły na marne” - powiedział. - The Kathmandu Post/Asia News Network

The Buddhist News

FREE
VIEW