Islámábád muzeum zobrazuje vzácnou sochu Buddhy

Jak se buddhismus stal globálním náboženstvím? Přehled
December 1, 2019
Buddha v zanedbaném koutě Indie
December 1, 2019

Islámábád muzeum zobrazuje vzácnou sochu Buddhy

Socha z období mezi 3. a 4. století n. l. byla objevena v 60. letech 20. století

Publikováno: prosinec 01,2019 13:56 Agentury

Vzácné artefakty vystavené v Islámábádu muzeu

V sobotu se v sobotu v sobotu v sobotu v sobotu vypravilo, že se na něj nevrátilo. V neděli se na to nevrátilo, ale v neděli se na to nevrátilo.

Socha, z období mezi 3. a 4. století našeho letopočtu, byla objevena první italskou archeologickou misí v Pákistánu, kterou vedl Giuseppe Tucci v oblasti údolí Swat, hlásil Úsvit.

Artefakt byl vykopán v šedesátých letech minulého století a byl naposledy vystaven v muzeu v roce 1997.

„Je velmi vzácné najít Buddhovy sochy ze štuku ze Swatu. Údolí Swat je převážně domovem kamenných soch, „řekl ředitel Islámábádu muzea Dr. Abdul Gafoor Lone.

Řekl, že štukové sochy Buddhy se často nacházejí v Taxile a Afghánistánu.

Co také dělá sochu hlavy Buddhy jedinečným, jsou jeho ostré, ženské rysy, s dlouhými vlasy kartáčované zpět a zabalené kolem svatozáře a šikmé, kočičí oči.

Osamělý řekl, že Buddha je běžně viděn nosit vlasy v drdolu, s rovnýma očima.

Mimořádná socha patřící do období Kushan byla objevena z jedné z nejstarších buddhistických stúp Buddhkara I ze 3. století před naším letopočtem, současníka světového dědictví Dharma Rajika v Taxile.

Další tři terakotové hlavy Buddhy byly také vytaženy z rezervací muzea a vystaveny.

Tři vzácné artefakty jsou z 2. až 3. století našeho letopočtu. Byly vykopány britským archeologem sirem Johnem maršálem.

Zvláštní pozornost byla věnována vyřezávání hlav Buddhy ve srovnání se zbytkem těla a byl použit i jemnější materiál.

„Když Bílí Hunové spálili buddhistické kláštery a stúpy, hlavy byly pohřbeny a zachovány pod zhroucenými střechami. Těla, kterým nebyla věnována velká pozornost, se zhoršila a byla zničena v průběhu staletí. To je důvod, proč hlavy Buddhy přežily až do tohoto data,“ řekl Osamělý.

Bílí Hunové byli rasou převážně kočovných národů, kteří byli součástí hunských kmenů střední Asie. Vládli v rozlehlé oblasti, která se táhne od středoasijských zemí až po západní indický subkontinent během 5. až 8. století.

Italští archeologové také vykopali z údolí Swat kamennou desku.

Osamělý řekl, že šedý panel z 2. století našeho letopočtu „líčí chrám v ohni, zatímco Buddha je vidět sedí uvnitř a bratři Kasyapa se snaží uhasit plameny“.

Umělecké dílo symbolizuje Buddhovo triumf nad ohněm, vysvětlil.

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW