Setki buddyjskich posągów rozebranych w prowincji Syczuan

29-metrowa rzeźba Buddy Shakyamuni wysadzony w powietrze w Jilin
November 27, 2019
Kim był Budda?
November 28, 2019

Setki buddyjskich posągów rozebranych w prowincji Syczuan

11/28 /2019YAO ZHANGJIN

Duże posągi na świeżym powietrzu nadal są ukierunkowane na zniszczenie w ramach ogólnokrajowej kampanii CCP mającej na celu wyeliminowanie wszystkich symboli religijnych na świeżym powietrzu.

przez Yao Zhangjin

Od początku ogólnokrajowej kampanii CCP mającej na celu wyeliminowanie dużych zewnętrznych posągów religijnych w ubiegłym roku, południowo-zachodnia prowincja Syczuan została poważnie ukierunkowana ze względu na swoje dziedzictwo buddyjskie i taoistyczne. Nawet symbole wiary o wysokiej wartości artystycznej nie zostały oszczędzone.

Malownicza okolica traci dwa kultowe posągi

Posągi Medycyny Buddy i Nanhai Guanyin (lub Guanyin of the Southern Mórz), bogini Miłosierdzia w chińskim buddyzmie, były ikonymi symbolami od lat w słynnym miejscu widocznym doliny Yaowang w hrabstwie Beichuan pod jurysdykcją miasta Mianyang Sichuan.

27-metrowy Budda Medycyny stał na szczycie góry w dolinie Yaowang i był widziany z kilku kilometrów. Buddyści i turyści osiągnęli go wspinając się 357 kroków, aby modlić się o błogosławieństwo. Nanhai Guanyin, 21 metrów wysokości, był jedną z głównych atrakcji w malowniczym miejscu, czcicieli pochodzących z całego świata.

Ale już nie. Oba posągi zostały zburzone pod koniec marca na rozkaz rządu powiatu, który ogłosił, że „posągi buddyjskie były zbyt wysokie i wpłynęłyby na fotografię powietrzną”.

Posąg Medycyny Buddy stał na szczycie góry.

„Gdyby posągi nie zostały usunięte, wszyscy urzędnicy rządowi hrabstwa Beichuan stracili pracę”, powiedział lokalne źródło Bitter Winter. Powiedział, że rozkaz rozbiórki posągów pochodzi bezpośrednio od rządu prowincji Syczuan. Dodał, że od drugiej połowy ubiegłego roku urzędnicy z Biura Rozwoju Leśnego hrabstwa Beichuan, Biura Bezpieczeństwa Publicznego i Biura Spraw Religijnych zaczęli naciskać na administrację malowniczej okolicy, aby zburzyć posągi.

Pomnik Nanhai Guanyin został usunięty pod koniec marca.

W ubiegłym roku rząd centralny wydał rozkaz rozłamania zewnętrznych symboli religijnych w całym kraju i wysłał zespoły inspekcyjne, aby nadzorować ich wdrażanie. Dla urzędników samorządowych stało się to ważnym zadaniem politycznym, a wszelkie nieegzekwowanie go może skutkować karą, a nawet utratą pracy.

Czterotwarzowy posąg Guanyin, znajdujący się poza wschodnią świątynią buddyjską, w wiosce Xinyi w Shibantan, mieście zarządzanym przez dzielnicę Xindu miasta Chengdu, został zburzony 9 listopada 2018 roku.

Czterotwarzowy posąg Guanyin przed i po jego rozbiórce.

Naoczny świadek przypomniał Gorzkiej Winter, że o 4 rano, około 300 urzędników z Biura Bezpieczeństwa Publicznego, Biura Zarządzania Miejskiego i Biura Zapobiegania Pożarowym wpadło do świątyni. Zamknęli pięć wejść do świątyni taśmą barykadową i użyli swoich samochodów, aby zablokować wszystkie drogi prowadzące do niej. Policja zatrzymała mieszkańców przechodzących przez świątynię w drodze do pracy i nakazała wrócić do domu. Około 5 p. m., ponad dziesięciometrowy czterolicowy posąg Guanyin został zburzony i zamieniony w stos gruzu.

500 buddyjskich posągów zniszczonych, ponad 1000 ukrytych

Ukrywanie rzeźb religijnych przed światem zewnętrznym to kolejny sposób, dzięki któremu CCP eliminuje symbole wiary w Chinach.

Słynny leżący rzeźba Buddy, biały kolor i duży rozmiar, poza świątynią Arhat w mieście Mianyang Sichuan ma 46 metrów długości, prawie sześć metrów szerokości i dziewięć metrów wysokości. Pięćset posągów Arhat o różnej wysokości otaczają Buddę.

Koparka burze 500 posągów Arhat wokół leżącego Buddy.

W maju lokalne Biuro Spraw Religijnych nakazało świątyni usunięcie 500 posągów Arhat na koszt świątyni i zbudowanie przykrywki, aby ukryć leżący Buddę.

Duża leżąca rzeźba Buddy jest pokryta.

Według źródeł władze groziły wysadzeniem rzeźby na kawałki, gdyby rozkaz zatuszowania został zignorowany. 98-letni opat świątyni nie miał wyboru, jak tylko zgodzić się z żądaniami. Podobno ilość pieniędzy wydanych na ukrycie leżącego Buddy była wyższa niż sama rzeźba — 5 milionów RMB (około 700 000$).

Ponadto 330 1,8-metrowych posągów Buddy Shakyamuni i 88 dodatkowych postaci religijnych spoza Świątyni Arhat zostały pokryte specjalnie zbudowaną szklaną konstrukcją. Ponadto ukryto ponad 1200 innych zewnętrznych symboli religijnych.

Ponad 400 buddyjskich posągów wokół świątyni Arhat zostało umieszczonych za szklaną konstrukcją.

The Buddhist News

FREE
VIEW