CCP nie pokazuje miłosierdzia buddyjskiej bogini Compassio

Dzień w życiu Buddy — codzienny harmonogram Buddy
December 6, 2019
OSTRZEŻENIE! Nie kupuj ani nie sprzedawaj obrazu Buddy do dekoracji ~ Karma
December 10, 2019

CCP nie pokazuje miłosierdzia buddyjskiej bogini Compassio

12.06.2019 SHEN XINRAN

Pomimo apelacji lokalnych buddystów, 17-metrowy posąg Guanyina w prowincji Hebei został zburzony, dołączając do długiej listy roztrzaskanych ikon religijnych Chin.

przez Shen Xinran

Świątynia buddyjska Dabei (大), położona w mieście Shengfang, pod jurysdykcją miasta Bazhou w północnej prowincji Hebei, została początkowo zbudowana w późnej dynastii Yuan (1271-1368). Później zniszczony, został przebudowany w 2008 roku, przywracając swój unikalny układ z różnymi salami i wspaniałymi buddyjnymi posągami. Świątynia jest znana jako jeden z czterech głównych bodhima - miejsce oświecenia i przebudzenia - Guanyin w Chinach.

17-metrowy posąg z białego marmuru Guanyin w świątyni Dabei kosztował ponad milion RMB (około 140 000$). Postać bodhisattwy współczucia, ważąca ponad 400 ton, była niezwykłą cechą świątyni i widocznym symbolem duchowym dla miejscowych buddystów, którzy często przychodzili przed nią czcić.

Świątynia buddyjska Dabei w mieście Shengfang w prowincji Hebei.

W październiku, władze lokalne nakazały „uaktualnić i wyremontować” świątynię i zburzyć posąg Guanyin, twierdząc, że „na zewnątrz posągi religijne nie mogą mieć ponad dziesięć metrów wzrostu.”

Lokalny rząd nakazał zburzyć posąg Guanyina w październiku.

„„Modernizacja i renowacja” to tylko pretekst”, powiedział lokalny buddysta Gorzka Winter. „Posągi buddyjskie na wolnym powietrzu są ważne dla buddystów, a rząd obawia się, że ikony bóstw zwiększą liczbę buddystów, co negatywnie wpłynęłoby na jego rządy. Poprzez takie poprawki, dążą do osłabienia wpływu buddyzmu i ostatecznie go wykorzenienia.”

Próbując powstrzymać rozbiórkę posągu Guanyin, lokalni buddyści złożyli podpisaną petycję do różnych departamentów publicznych i rządu prowincji, apelując o łagodność. „Jesteśmy zaniepokojeni tym, że posąg Guanyin w świątyni buddyjskiej Dabei ma zostać zburzony!” wierzący napisali w swoim apelu do rządu. „Jesteśmy przytłoczeni szokiem, paniką i niepokojem. Pomnik Guanyinów był naszym duchowym pożywieństwem z pokolenia na pokolenie. Pod jego tarczą wszystkie gospodarstwa domowe mogą żyć szczęśliwym życiem, każdy z nas może cieszyć się zdrowiem i spokojem, a to pomaga wszystkim okazywać się pomyślne. Jakie zbrodnie popełnił święty posąg? Dlaczego musi zostać zniszczony? Integruje nieograniczone wysiłki, nadzieję i poleganie dziesiątek tysięcy wierzących. Jeśli święty posąg pozostanie, duch pozostanie. Jeśli święty posąg się zawali, gdzie możemy znaleźć duchowe pożywienie?”

Petycja podpisana przez lokalnych buddystów, apelując do rządu o odwołanie rozkazu zburzenia posągu Guanyin.

Apelacje wierzących nie zmieniły zdania rządu. Nic dziwnego, że w Chinach decyzje reżimu totalitarnego zawsze przeważają nad wolą społeczeństwa.

„Próbowaliśmy negocjować z różnymi departamentami, ale wszystkie nasze wysiłki okazały się daremne, ponieważ rozbiórka została zorganizowana przez rząd, rozkazy nadrukowane w oficjalnych dokumentach” — ujawnił Gorter Winter lokalny wierzący. „Kilka dni temu, niektórzy urzędnicy z rządu prowincji przybyli tu na inspekcję. Za kilka dni będą tu biurokraci rządowi centralnemu. To było niedopuszczalne, aby pozostawili posąg niezniszczony. Gdyby nie został zniszczony, rząd uciekałby się do przemocy, aresztując buddystów, którzy ośmielili się oprzeć.”

Buddyjski ujawnił również, że podczas rozbiórki urzędnicy nakazali zamknąć wszystkie wejścia do świątyni, aby zapobiec niezadowolonym wierzącym dostać się do środka, aby spalić kadzidło i kultu. Mnisi, którzy mieszkają w świątyni, zostali zakazani opuszczania lub wchodzenia do woli. Miejscowi wierzący odczuwali gniew i smutek, ale nie odważyli się nic powiedzieć, ponieważ patrzyli, jak rzeźba jest zburzana kawałek po kawałku.

Od lata 2018 roku władze lokalne w Chinach zburzają rzeźby religijne na zewnątrz na zlecenie rządu centralnego, w ramach wdrażania nowej polityki dotyczącej religii. Liczne ikony religijne zostały zniszczone i ukryte, podczas gdy wiele innych zostało zmodyfikowanych, aby włączyć atrybuty tradycyjnej chińskiej kultury, co doprowadziło do dziwacznych spektakli.

%d
The Buddhist News

FREE
VIEW