Świątynie buddyjskie nadal są zburzane w Chinach.

CIEKAWY PRZYPADEK RAY-BAN NOSZENIA ZMUMIFIKOWANEGO MNICHA KOH SAMUI
January 8, 2020
Dharamshala mieć park rozrywki Budda
January 30, 2020

Świątynie buddyjskie nadal są zburzane w Chinach.

Nawet ich projekty charytatywne, takie jak zapewnienie domu osobom starszym, nie są oszczędzane.

przez Li Guang

„Ci urzędnicy rządowi są jak gang bandytów.”

Świątynia Jingxin w Zhengzhou, stolicy centralnej prowincji Henan, została zbudowana w 2016 roku, kosztem ponad 6 milionów RMB (około $860,000) finansowanych przez lokalnego buddysta w latach 60. Ziemia dla cerkiew została wynajęta w 2012 r. na 40 rok od trzech wieśniaków, a komitet wsi zatwierdził umowę. W 2017 roku świątynia uzyskała również licencję na prowadzenie domu opieki dla starszych buddystów, którzy mieszkali tam za darmo.

Oryginalny wygląd świątyni Jingxin.

Wczesnym rankiem 31 października 2019 roku świątynia i dom opieki zostały zburzone za „nielegalne korzystanie z ziemi” i „prowadzenie działalności religijnej bez zgody”. Według naocznego świadka, władze lokalne wysłały ponad 100 osób i koparkę do pracy, podczas gdy więcej pracowników rządowych zablokowało pobliskie skrzyżowanie.

Pracownicy rządowi strzegą skrzyżowania przy świątyni.

Kiedy ponad 30 pracowników rządowych włamało się do środka, urzędnicy świątyni poprosili o ich dokumentację. W odpowiedzi, jeden z urzędników gwałtownie ukradł jej telefon i groził, że uciszy ją ręcznikiem, jeśli nadal nalegała. Kobieta została przymusowo wyciągnięta ze świątyni, jej ubrania rozdarte, a jedno z jej oczu zostało zranione. Cztery godziny później świątynia i wszystkie jej aneksy zostały zrównane z ziemią, gruz pokrywający wszystkie jego 13 posągów Buddy i inne kosztowności

„CCP szczyci się wolnościami religijnymi, które udziela ludziom, ale w rzeczywistości celowo demontowuje świątynie buddyjskie. Są hipokrytami” - powiedział miejscowy wieśniak w gniewie.

„Religia uczy nas być dobrymi ludźmi i czynić dobre uczynki. Rząd nie toleruje niczego sprawiedliwego” - powiedział inny starszy wieśniak. „Ci urzędnicy rządowi są jak gang bandytów, których trzeba się pozbyć.”

Świątynia rozebrana po miesiącach molestowania

Buddyjska świątynia Fushou, położona w hrabstwie Xing'an pod jurysdykcją miasta Guilin w Autonomicznym Regionu Guangxi Zhuang, została zbudowana ponad 400 lat temu. Zniszczony podczas rewolucji kulturalnej, został przebudowany w 2016 roku. Popularna świątynia miała ponad 40 posągów Buddy.

Oryginalny wygląd świątyni Fushou.

4 czerwca 2019 r. biuro ds. etnicznych i religijnych hrabstwa wydało rozkaz zamknięcia świątyni, ponieważ „było to nielegalne miejsce działalności religijnej” zbudowane bez zgody. Wszystkie działania religijne miały zostać zajęte do 15 dnia miesiąca. Wszystkie szyldy i tablice rozpoznawcze zostały również rozkaz usunięcia.

Zawiadomienie o zamknięciu świątyni Fushou, wydane przez Biuro ds. Etnicznych i Wyznaniowych hrabstwa Xing'an w Guilin.

Nawet po zamknięciu świątyni rząd nie przestał jej nękać. 16 czerwca około 70 funkcjonariuszy organów ścigania, w tym szef lokalnego posterunku policji, oczerniło ze świątyni i usunęło wszystkie posągi Buddy. Jak na ironię, przed ich usunięciem oficerowie wezwali mnichów świątyni, aby uderzyli w dzwon, śpiewali zaklęcia i wykonali buddyjskie rytuały.

„W przeszłości bandyci okradali ludzi w nocy. W dzisiejszych czasach bandyci w mundurach policyjnych grabieją w świetle dziennym”, osoba odpowiedzialna za świątynię nie mogła ukryć gniewu.

12 grudnia około 100 miejscowych Biura Bezpieczeństwa Publicznego i policjantów ustanowiło cztery punkty kontrolne na skrzyżowaniu przed świątynią Fushou, aby zapobiec zbliżaniu się ludzi, ponieważ dwie koparki zostały sprowadzone do wyburzenia.

Świątynia Fushou została zrównana z ziemią.

Według źródła znanego z tej sprawy, osoba odpowiedzialna za świątynię wielokrotnie składała wnioski o świadectwo rejestracji miejsca działalności religijnej, ale za każdym razem była odrzucona.

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW