Szanowni mnisi zdobywają uznanie UNESCO

Starożytne skradzione posągi Buddy powróciły do Afganistanu po 17 latach w Wielkiej Brytanii
November 29, 2019
Okaż szacunek dla naszego Pana Buddy!
November 29, 2019

Szanowni mnisi zdobywają uznanie UNESCO

From left: Somdet Phra Mahasamanachao; Phra Archan Man Phuriphatto.

Bangkok Post Gazeta

OPUBLIKOWANE: 27 LIS 2019 O 04:50

SEKCJA GAZETY: AKTUALNOŚCI

Od lewej: Somdet Phra Mahasamanachao; Phra Archan Man Phuriphatto.

Dwóch wysoko cenionych buddyjskich mnichów tajskich zostało uznanych przez UNESCO (Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury) za ich rolę w promowaniu pokoju.

40. sesja Konferencji Generalnej UNESCO w Paryżu w poniedziałek postanowiła wywołać zmarły Phra Archan Man Phuriphatto, pionier praktyki dhammy opartej na medytacji w tradycji leśnej, oraz zmarły Somdet Phra Mahasamanachao Kromphraya Wachiryanawarorot, 10. Najwyższy Patriarcha, do UNESCO kalendarz wybitnych osobistości i ważnych wydarzeń na 2020-2021, powiedział źródło.

Urodzony 20 stycznia 1870 roku w wiosce w dzielnicy Si Muang Mai, Ubon Ratchathani, Phra Archan Man zrzekł się nazwiska człowieka Kaenkaeo, kiedy wyświęcił się jako nowicjusz w wieku 15 lat. Po kilku latach nauki dhammy w swojej wiejskiej świątyni Wat Ban Kham Bong, niechętnie opuścił mnichstwo na prośbę ojca, aby pomóc rodzinie zarobić na jej utrzymanie.

Później spotkał mnicha na pielgrzymce i poprosił, aby zostać jego uczniem. Phra Archan Man poszedł za nim do świątyni w dzielnicy Muang Ubon Ratchathani, gdzie ponownie podjął studia.

Ponownie wyświęcił się jako mnich w wieku 23 lat i rozpoczął całe życie pogoni za praktyką dhammy. Zmarł w 1949 roku w wieku 79 lat, po czym jego medytacyjne praktyki dhammy zyskały wiele następstw.

Somdet Phra Mahasamanachao Kromphraya Wachiryanawarorot był synem króla Ramy IV. Urodził się 12 kwietnia 1860 roku.

Studiował Tripitaka (Pali Canon) w wieku ośmiu lat, przygotowując się do święceń jako nowicjusz w wieku 13 lat. Opuścił świątynię przed przybyciem do mnichów 27 czerwca 1879 roku, w wieku 20 lat. Trzydzieści trzy lata później został najwyższym patriarchą. Zmarł w wieku 61 lat po pełnieniu roli przez 10 lat i siedem miesięcy.

%d
The Buddhist News

FREE
VIEW