VAROVÁNÍ! Nekupujte ani neprodávejte Buddhova obraz pro dekoraci ~ Karma

Buddha'S Image by neměl být používán pro zdobení hotelů, barů, lázní nebo vašeho domova
November 25, 2019
„RESPEST Buddhova obraz“ — nepoužívejte Buddhu jako dekoraci
November 25, 2019

VAROVÁNÍ! Nekupujte ani neprodávejte Buddhova obraz pro dekoraci ~ Karma

Mike Blum

Spisovatel střední

Listopad 25 · 4 min čtení

Mnoho jednotlivců po celém světě mají obraz Buddhy zdobí své domovy a podniky. Zdá se, že je nevinný dost, ale mít Buddhu jako dekorace je považován za smůlu a špatnou karmu buddhisté po celém světě.

Buddha používá jako umění v domově

Buddhova obraz se používá tak běžně, kvůli nedostatku pochopení toho, co Buddhova obraz skutečně představuje. Většina lidí zapomněla, že buddhismus je náboženství a Buddhova obraz patří do chrámu, ne jako dekorace v hotelech, barech, lázních nebo domovech lidí.“ říká Vědět Buddha Organizace Thajska.

Abychom pomohli vzdělávat svět na správné cestě k léčbě Buddhy, Organizace Kvědoucí Buddha, uspořádala včera pochod na Chatuchak trhu v Bangkoku, Thajsko.

„Přestaňte prodávat a kupovat obraz Buddhy a používat ho jako dekorace“ zvolal pochodníky.

Zákazníci se zastavili, aby četli nápisy a poslouchali reproduktory KBO, které vysvětlují, proč je špatné používat Buddhovu image k dekoraci v domácnostech, zahradách, hotelech, barech, restauracích nebo lázních.

„Neměli jsme tušení, že nákup nebo použití Buddhova obrazu bylo urážlivé pro buddhisty nebo neuctivé k Buddhovi,“ řekl mnoho cizinců, kteří navštívili trh.

Tržní prodejci, kteří regály byly naplněny sochami a dalšími obrazy Buddhů na prodej jako dekorace, se schovali ve svých obchodech, jako téměř 1000 pochodníků prošlo jejich obchody. „Atmosféra byla jako jasné světlo, které prosvítilo trh, odhalilo špatné a chránilo našeho hrdinu Buddhy,“ řekl Patt Pattana mluvčí organizace Vědoucího Buddhy. Thajští prodejci jsou většinou buddhisté a vědí, že dělají špatně tím, že prodávají Buddhovy sochy a obrazy jako umění nic netušícím turistům. Dnes jsme viděli hanbu v jejich tvářích. Také ti, kteří mají na starosti trh, bylo líto, že Buddha byl tak široce prodáván“ pokračoval Pattana.

Dříve v den, kdy byla organizace Vědoucí Buddha vyzvána, aby promluvila v chrámu Wat Arun (chrám úsvitu), do mezinárodní televize o masivním merchandisingu Buddhy po celém světě.

„Svět se probouzí k poznání, že je hřích a špatná karma používat Buddhovu image“ řekla Sucheewa Sangduen člen organizace Vědoucího Buddhy.

„Vzhledem k tomu, svět je vzdělaný a připomněl, že buddhismus je náboženství a obraz Buddhy není jen umělecké dílo, které by mělo být použito k uklidnění našich domovů nebo podnikání,“ řekl Sangduen.

Opat Wat Arun chválil Wing Buddha Organizace za to, že je to práce se svým chrámem a dalšími po celém Thajsku vzdělávat turisty o správném oblečení a postojích při návštěvě chrámů. Opat naříkal, jak v minulosti návštěvníci dorazí v šortkách a nádržích a některé ženy dokonce před sochami Buddhy představovaly bez trička.

„Vědoucí Buddha Organizace pomohla změnit toto vše prostřednictvím znamení a brožur učit turisty, jak se chovat a zacházet s Buddhou“ podle Pata Pattana, „je to všechno o vzdělávání a učení svět o této problematice prostřednictvím laskavosti a soucitu. Zjistili jsme, že většina cizinců netušila, že dělají něco špatně tím, že zdobí obraz Buddhy. A jakmile jim vysvětlíme, že je to špatné a špatné karma, lidé jsou více než ochotni napravit své chyby“. Řekl Pattana.

Organizace Vědoucího Buddhy založená mistrem meditace Vipassana Acharavadee Wongsakon. Acharavadee, který navštívil Buddha Bar v Paříži o deset let dříve, byl zničen tím, že Buddha Bar replikoval thajský chrám a instaloval taneční parket a Bar únos buddhistického náboženství, aby se peníze. Acharavadee se vrátil do Thajska, kde založili organizaci vzdělávat svět o respektu a morálce a správném použití Buddhy k uctívání.

Webová stránka Organizace Kvědoucí Buddha vysvětluje, jak dělat a nepoužívat Buddhovy obrázky. Organizace může být také kontaktována, aby pomohla jednotlivcům a komerčním organizacím zjistit, jak správně odstranit Buddha umění ze svých domovů nebo komerčních míst.

„Spolupracovali jsme s mnoha vysokými společnostmi po celém světě, abychom vyřešili jejich zneužití Buddhova obrazu,“ řekl Sangduen. Drtivá většina případů se stane nevinně jako umělci a spotřebitelé s dobrým úmyslem, používá Buddhova image, protože představuje klid a klid.

„Jakmile se však dozvěděli, že je špatné používat Buddhovy obrazy k něčemu jinému, než k uctívání, tito lidé opravdu chtěli své chyby napravit,“ vysvětluje Pattana. Jedním takovým případem bylo letovisko na Bali, které mělo velké nástěnné malby Buddhy vytesané do kamene. Organizace KBO ukázala majitelům, jak přeřezat nástěnné malby do andělských hlav. Jiné případy se naučili, jak správně a uctivě zlikvidovat nechtěnou výzdobu Buddhy.

„Respekt je zdravý rozum“ je mottem organizace Vědoucího Buddhy. Vědoucí Buddha Organizace doufá, že zaklepe do srdcí lidí po celém světě, aby probudil svou morálku a nerespektoval Buddhu tím, že použije svůj obraz jako dekoraci.

Respekt je zdravý rozum

The Buddhist News

FREE
VIEW