Buddyści na całym świecie wzywający do — Bojkot HILTON i Waldorf Astoria z otwarciem Siddhartha Lounge

Gry obwiniane za moralny spadek i uzależnienie w całej historii — opisany również przez Buddę
October 10, 2019
Meeting With Thailand’s Supreme Buddhist Patriarch, Pope Francis Encourages Peace
November 22, 2019

Buddyści na całym świecie wzywający do — Bojkot HILTON i Waldorf Astoria z otwarciem Siddhartha Lounge

Od czasu powstania w 1996 roku Buddha-Bar Paris używa nazwy i wizerunku Buddy w jego barach i hotelach na całym świecie. Zazwyczaj franchising ma duże posągi Buddy w swoich barach i wokół parkietów tanecznych i w restauracjach, podobne do buddyjskiej świątyni.

To, co sprawia, że wykorzystanie wizerunku Buddy w tych barach jest najbardziej obraźliwe dla buddystów na całym świecie jest to, że buddyzm nie wspiera konsumpcji alkoholu. Używanie wizerunku Buddy jako dekoracji, aby promować konsumpcję i sprzedaż alkoholu oraz jako rekwizyt na parkietach tanecznych i w restauracjach jest szczególnie lekceważące i bolesne dla buddystów.

Buddha Bar

Teraz pojawia się kolejna obraza z Buddha-Bar franczyzy otwierający Siddhartha Lounge w Waldorf Astoria Ras Al Chajma. (Siddhartha Gautama jest imieniem Buddy). Jest to oprócz Buddha-Bar spa Hilton już działa. (Nagość przed posągiem Buddy jest uważana za wysoce lekceważącą przez buddystów).

Według Organizacji Wiedzącego Buddy w Tajlandii to, co franczyza Buddha-Bar robi nie tylko brak szacunku, ale jest niemoralne. Fundacja wskazuje, że „Szacunek jest zdrowym rozsądkiem” buddyści czują się zranieni przez nadużycie imienia i wizerunku swojego ojca, jak ludzie innych wyznań byłoby, gdyby obraz Chrystusa lub Mahometa były wykorzystywane do promowania barów i klubów nocnych.

Buddha-Bar, restauracja i hotel franczyzy stworzony przez francusko-rumuńskiego restauratora Raymonda Vișana i DJ Claude Challe, z oryginalną lokalizacją po otwarciu w Paryżu we Francji.

Raymond Vișan według Wikipedii wpadł na pomysł ustanowienia sieci restauracji i barów, która powstała z jego fascynacji Orientem. Jednak w wieku 60 lat Visan nagle zmarł na raka. Kontynuował ją współzałożyciel Claude Challe i żona Vișana, Tarja, która przejęła stery Buddha Bar po śmierci Vișan.

Krytycy Vișan i Claude Challe twierdzą, że ci sami opisywani „artyści i twórcy” stworzyli dla siebie tylko złą karmę i grzech. Sugerują, że franczyza Buddha-Bar jest formą „groteskowego plagiatu”, który tylko porwał 2500 letnią religię, używając nazwy i wizerunku Buddy (który nadaje pokój, współczucie i życzliwość miłości), w celu sprzedaży alkoholu i zarabiania pieniędzy. Jak każdy przypadek plagiatu, oczekuje się, że Buddha-Bar i Waldorf Astoria wkrótce znajdą się w sądzie mówią rzecznicy buddyzmu.

Buddyści na całym świecie nazywają Bojkotowanie hoteli Hilton Waldorf Astoria, Buddha-Bars i muzyki Claude Challe, domagając się zaprzestania używania wizerunku Buddy, a zamiast tego stworzyć własną markę.

Buddha Bar Spa — Hilton Evian-les Bains

Claude Challe

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW