Buddhisté po celém světě volají po — Bojkot HILTN a Waldorf Astoria s otevřením Siddhartha Lounge

Hry vinu za morální úpadek a závislost v celé historii také popsal Buddha
October 10, 2019
Meeting With Thailand’s Supreme Buddhist Patriarch, Pope Francis Encourages Peace
November 22, 2019

Buddhisté po celém světě volají po — Bojkot HILTN a Waldorf Astoria s otevřením Siddhartha Lounge

Od svého vzniku v roce 1996 používá Buddha-Bar Paris jméno a obraz Buddhy ve svých barech a hotelech po celém světě. Typicky franšízy mají velké sochy Buddhy ve svých barech a kolem tanečních parketů a v restauracích, podobně jako buddhistický chrám.

Co dělá použití Buddhova obrazu v těchto barech nejvíce urážlivé pro buddhisty po celém světě je, že buddhismus nepodporuje konzumaci alkoholu. Takže použití Buddhova obrazu jako dekorace na podporu konzumace a prodeje alkoholu a jako rekvizity na tanečních parketách a v restauracích je obzvláště neuctivé a ubližující buddhistům.

Buddhova baru

Nyní přichází další urážka s franšízou Buddha-Bar otevření Siddhartha Lounge ve Waldorf Astoria Ras Al Khaimah. (Siddhártha Gautama je jméno Buddhy). To je kromě Buddha-Bar lázně Hilton již funguje. (nahota v přední části sochy Buddhy je považována za vysoce neuctivé buddhisty).

Podle organizace Vědoucího Buddhy v Thajsku to, co dělá Buddha-Bar franšíza, je nejen neuctivé, ale také nemorální. Nadace poukazuje na to, že „Respekt je zdravý rozum“ buddhisté cítí zraněni zneužitím jména a obrazu svého otce, jako lidé jiných vyznání by byli, kdyby obraz Krista nebo Mohameda byl použit k propagaci barů a nočních klubů.

Buddha-Bar, restaurace a hotel franšíza vytvořený francouzsko-rumunským restauratérem Raymondem Vișanem a DJ Claudem Challe, s jeho původní polohou se otevřel v Paříži ve Francii.

Raymond Vișan podle Wikipedie měl nápad vytvořit řetězec restaurací a barů, který pochází z jeho fascinace Orientem. Nicméně ve věku 60 let Visan náhle zemřel na terminální rakovinu. V této sérii pokračovali spoluzakladatel Claude Challe a Vișanova manželka Tarja, která po Vișanově smrti převzala otěže franšízy Buddha Bar.

Kritici Vișanových a Claude Challe říkají, že tito samotní „umělci a tvůrci“ si pro sebe nevytvořili nic jiného než špatnou karmu a hřích. Navrhují, že Buddha-Bar franšíza je formou „groteskního plagiátorství", které pouze uneslo 2500 let staré náboženství a používá jméno a obraz Buddhy (který propůjčuje mír, soucit a milující laskavost) za účelem prodeje alkoholu a vydělávání peněz. Jako každý případ plagiátorství se očekává, že Buddha-Bar a Waldorf Astoria se brzy ocitnou u soudu říkají Buddhims advocats.

Buddhisté po celém světě nazývají bojkotování Waldorf Astoria Hotels Hilton, Buddha-Bary a hudbu Claude Challe, požadují, aby přestali používat obraz Buddhy a místo toho vytvořit vlastní značku.

Lázně Buddha Bar — Hilton Evian-les Bains

Claude Challe

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW