Eliminacja buddyzmu przez zrównanie posągów bóstw

Eliminacja buddyzmu przez zrównanie posągów bóstw

2017-11-29

Samorządy lokalne w Chinach intensyfikują wysiłki na rzecz unicestwienia buddyjskich symboli, tłumienia wiernych i wydawania w tym procesie dużo pieniędzy.

przez Gu Qi

Oficjalny zwolniony, wierzący aresztowany

14 września, 21-metrowy posąg Guanyin w mieście Wuhai w Autonomicznym Regionie Mongolii Wewnętrznej został zburzony przez samorząd lokalny, ponieważ „posąg był zbyt wysoki”. Rozbiórka trwała dziesięć dni i kosztowała około 4 milionów RMB (około $560,000).

Posąg Guanyin został po raz pierwszy pokryty, a później rozebrany.

Według naocznego świadka, lokalny rząd wysłał około 100 policjantów do pilnowania świątyni podczas rozbiórki, podczas gdy kilkanaście buddystów próbowało temu zapobiec. Jeden z nich został aresztowany.

Miejscowy buddysta powiedział Gorzkiej Winter, że posąg Guanyin, zbudowany z 3 milionów RMB (około $420,000) przekazanych pieniędzy, używany do przyciągania wierzących i turystów z całego świata.

Wtajemniczony rząd ujawnił, że władze nakazały zburzyć posąg na początku roku, a osoba odpowiedzialna za świątynię pokryła ją, próbując ją ją ocalić. Urzędnik z miejscowego Biura Spraw Religijnych został zwolniony za niewykonanie rozkazu. Wyższy zażądali zdejmowania posągu przed 25 września, grożąc zwolnieniem burmistrza miasta.

„Przed wyburzeniem urzędnicy państwowi powiedzieli, że posąg jest zbyt wysoki i zgodziliśmy się obniżyć go zgodnie z ich wymaganiami. Następnie twierdzili, że jest ona nielicencjonowana, a osoba odpowiedzialna odwiedziła różne departamenty rządowe, aby ubiegać się o niezbędne zezwolenia, ale została odrzucona” — wyjaśnił lokalny buddyjski. „Oczywiście, rząd wymyślał preteksty do zburzenia posągu Guanyin.”

Miliony wydane na rozbiórki

Park Narodowy Huilongwan, 4A na poziomie turystycznym malowniczym miejscu w Yichun, mieście na poziomie prefektury w północno-wschodniej prowincji Heilongjiang, był znany z trzech dużych rzeźb zewnętrznych Linhai Guanyin, Maitreya i Shakyamuni Budda. 26,8-metrowy Linhai Guanyin na klifie Huize był szczególnie popularny wśród odwiedzających, którzy przyszli modlić się o błogosławieństwo.

Linhai Guanyin posąg przed i po jego rozbiórce.

W czerwcu samorząd zburzył trzy posągi, twierdząc, że „odpowiednie procedury nie zostały zakończone, a miejsca niereligijne nie mogą mieć na zewnątrz buddyjskich posągów”. Prace rozbiórkowe kosztują ponad milion RMB (około 140 000$).

Ta sama kwota została wydana na zburzenie 27-metrowego posągu Guanyin, zbudowanego kosztem ponad 3 milionów RMB (około 420.000 $), który stał przed świątynią Qingyun w mieście Jiamusi na poziomie prefektury Heilongjiang. Rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku, rozbiórka trwała dwa miesiące.

Posąg Guanyin w świątyni Qingyun przed i po jej zdjęciu.

W maju, 5 metrowy posąg Guanyin w mieście Jiaohe w północno-wschodniej prowincji Jilin został zburzony na polecenie rządu, ponieważ został uznany za zbyt wysoki.

Posąg Guanyin w mieście Jiaohe został usunięty w maju.

Miesiąc później, odkryty buddyjski posąg w Phoenix Mountain Scenic Area w mieście Baiqi pod jurysdykcją miasta Jilin, Shulan, został również zniszczony.

Pomnik buddyjski w mieście Baiqi przed i po jego zburzeniu.

Z oczu, z umysłu

CCP wydaje się wierzyć, że bez symboli religijnych, ludzie w końcu zrezygnują z wiary, a jego ostateczny cel, jakim jest zniszczenie jakiejkolwiek formy religii w Chinach, zostanie osiągnięty. Tak więc, nie mogąc zburzyć buddyjskich posągów w niektórych przypadkach, nakazuje się je modyfikować, co skutkuje najdziwaczniejszymi wizjami lub ukrytymi.

W połowie września, 16-metrowy posąg Guanyin w mieście Putian w południowo-wschodniej prowincji Fujian został również ukryty na dyrektywach lokalnych urzędników. Został zbudowany z pieniędzy darowizny od lokalnych wierzących kosztem 3,2 mln RMB (około 450 000$).

Pomnik Guanyinów w Putian miasta Fujian był pokryty czarną siatką.

W marcu odsłonięto w marcu pomnik Guanyin o wysokości 30 metrów wysokości, znajdujący się w okręgu miasta Nan'an, zbudowany z funduszy o wartości ponad 5 milionów RMB (około 700 000$) podarowanych przez lokalnych buddystów. Wkrótce potem lokalny rząd nakazał ukryć go przed wzrokiem ludzi.

Leave a Reply

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW