Obrazek Buddha nie powinien być używany do dekoracji hoteli, barów, spa lub domu

Obrazek Buddha nie powinien być używany do dekoracji hoteli, barów, spa lub domu

Gazeta Bali Times

Ośrodek Island of Bali jest jednym z największych producentów i eksporterów obrazów Buddy na całym świecie i zgodnie z Wiedząca Organizacja Buddy musi STOP komercjalizacji wizerunku Buddy...

Jatu Jat Jat Weekendowy rynek w Tajlandii, był miejscem ogromnego zgromadzenia przez Buddystę zorganizowanego przez organizację Wiedzącego Buddy, aby kształcić i błagać świat, aby przestać sprzedawać i kupować wizerunek Buddy i używać go jako dekoracji. Kupujący zatrzymał się, aby czytać znaki i słuchać głośników KBO wyjaśnić, dlaczego nie można używać wizerunku Buddy do dekoracji w domach, ogrodach, hotelach, barach, restauracjach lub spa.

„Nie mieliśmy pojęcia, że kupowanie lub używanie wizerunku Buddy było obraźliwe dla buddystów lub brak szacunku dla Buddy” powiedział wielu obcokrajowców odwiedzających rynek.

Sprzedawcy rynku, którzy półki były wypełnione wizerunkami Buddy na sprzedaż jako dekoracja ukryli się w swoich sklepach, ponieważ blisko 1000 marszerów przeszło przez ich sklepy.

„Atmosfera była jak jasne światło świecące przez rynek odsłaniając zło i chroniąc naszego bohatera Buddy” powiedział Patt Pattana rzecznik wiedzącej Organizacji Buddy. Tajscy sprzedawcy, którzy są głównie buddyjami, wiedzą, że robią źle, sprzedając posągi i obrazy Buddy jako sztuki niepodejrzewającym turystom. Dziś widzieliśmy wstyd na ich twarzach. Również ci, którzy kierują rynkiem, czuli się żal, że Budda był tak szeroko handlowany” kontynuował Pattana.

Wcześniej w dniu, kiedy Organizacja Wiedzącego Buddy została zaproszona do przemówienia w świątyni Wat Arun (Świątynia Świtu), do francuskiej telewizji o ogromnym merchandisingu Buddy na całym świecie.

„Świat budzi się do Wiedzy, że używanie wizerunku Buddy jest grzechem i złą karmą” — powiedziała Sucheewa Sangduen członek Organizacji Wiedzącego Buddy.

„Jako, że świat jest wykształcony i przypomniał, że buddyzm jest religią, a wizerunek Buddy nie jest tylko dziełem sztuki, które należy wykorzystać, aby zapewnić spokój naszym domom lub firmie” — powiedział Sangduen.

Opat Wat Arun pochwalił organizację Wiedzącego Buddy za jego pracę z jego świątynią i innymi w Tajlandii, aby edukować turystów o odpowiednim stroju i postawach podczas odwiedzania świątyń. Opat ośmielił się, jak w przeszłości odwiedzający przyjeżdżali w spodenkach i bluzach, a niektóre kobiety nawet pozowane z koszulami przed Buddą. Organizacja Wiedzącego Buddy zmieniła to wszystko poprzez znaki i broszury ucząc turystów, jak zachowywać się i traktować Buddę.

Według Pata Pattana chodzi o edukację i nauczanie świata w tej kwestii poprzez życzliwość i współczucie. „Odkrywamy, że większość obcokrajowców nie miała pojęcia, że robią coś złego, dekorując wizerunkiem Buddy. A kiedy wyjaśnimy im, że jest to zła i zła karma, ludzie są chętni do naprawienia swoich błędów”. Powiedziała Pattana.

Organizacja Wiedzącego Buddy założona przez Mistrza Medytacji Vipassana Acharavadee Wongsakona. Acharavadee, który odwiedził Buddha Bar w Paryżu dziesięć lat wcześniej, był zdewastowany, że Buddha Bar replikował tajską świątynię i zainstalował parkiet taneczny i Bar. Wróciła do Tajlandii, aby ustanowić organizację, która kształci świat na temat szacunku i moralności oraz właściwego wykorzystania Buddy do kultu.

Strona internetowa organizacji www.knowingbuddha.org wyjaśnia, co robić i nie używać obrazów Buddy. Można również skontaktować się z Organizacją, aby pomóc osobom fizycznym i organizacjom handlowym dowiedzieć się, jak prawidłowo usunąć sztukę Buddy z ich domów lub miejsc komercyjnych.

„Współpracowaliśmy z wieloma wysoko profilowanymi firmami na całym świecie, aby rozwiązać ich niewłaściwe użycie wizerunku Buddy” — powiedział Sangduen. Przytłaczająca większość przypadków zdarza się z artystami i konsumentami, którzy mają dobre intencje i szacunek do wykorzystania Buddy w swoich eksponatach i domach. Jednak gdy dowiadują się, że to jest złe, aby używać obrazów Buddy do niczego innego niż kultu, ci ludzie naprawdę chcą poprawić swoje błędy, ponieważ mają szacunek dla Buddy, jak najbardziej podkreślają, że czczą obraz Buddy dla spokoju i pokoju, który im daje, wyjaśnił Pattana.

Jednym z takich przypadków był kurort na Bali, który miał duże malowidła Buddy wyrzeźbione w kamieniu. Organizacja KBO pokazała właścicielom, jak wyrzeźbić malowidła w głowy anioła. Inne przypadki nauczyli się, jak prawidłowo i z szacunkiem pozbyć się niechcianej dekoracji Buddy.

„Szacunek to zdrowy rozsądek” to motto Organizacji Wiedzącego Buddy. Ta jasna międzynarodowa grupa buddystów wydaje się pukać do serc ludzi na całym świecie, nie lekceważyć Buddy, używając jego wizerunku jako dekoracji.

Leave a Reply

The Buddhist News

FREE
VIEW