Człowiek aresztowany przez antybuddyzm Facebook

„ทบทวนนก้วงร”
December 29, 2019
Gigantyczny leżący posąg Buddy w południowo-zachodniej Japonii piszczy czysty raz jeszcze
January 8, 2020

Człowiek aresztowany przez antybuddyzm Facebook

OPUBLIKOWANY: 26 GRU 2019 O 20:35

PISARZ: POST REPORTERZY

Zastępca komisarza TCSD Siriwat Dipho ogłasza aresztowanie administratora „Luang Pi Justin Wat Do U Mean V2" strona Facebook w czwartek. (zdjęcie pliku Bangkok Post)

Administrator strony „Luang Pi Justin Wat Do U Mean V2" na Facebooku, znanej z kpin z buddyzmu, został aresztowany za rozpowszechnianie nieodpowiednich treści i oszustwa online.

Mężczyzna został aresztowany po tym, jak 10 ofiar złożyła skargi do Technology Crime Suppression Division (TCSD) o oszustwo. Skarżyli się, że zamówili i zapłacili za koszulki na stronie internetowej i nie otrzymali przedmiotów.

Zastępca komisarza TCSD Siriwat Dipho powiedział w czwartek, że podejrzany przyznał się do winy.

„Administratorem tej strony jest dyrygent magistrali. Ma ogromne długi i stworzył stronę, aby przyciągnąć zwolenników i sprzedawać produkty” - powiedział Pol Col Siriwat.

Podejrzany podobno powiedział policji, że wcześniej stworzył kolejną stronę internetową i okazało się, że jest ona popularna. W tym roku założył stronę „Luang Pi Justin Wat Do U Mean V2" i zdołał przyciągnąć 40 000 zwolenników, publikując treści krytykujące buddyzm i czasami rozpowszechniając fałszywe wiadomości o bezpieczeństwie narodowym, aby zwrócić uwagę ludzi.

Po tym, jak strona stała się sławna, podejrzany postanowił zacząć sprzedawać koszulki z wiadomościami wyśmiewającymi się z religii na swojej stronie internetowej. Następnie wielu zwolenników składało zamówienia i zapłaciło, ale ich zamówienia nie zostały spełnione.

Podejrzany został oskarżony o naruszenie ustawy o przestępczości komputerowej z 2007 roku i może stanąć do pięciu lat więzienia i/lub grzywny w wysokości do 100 000 bahtów.

The Buddhist News

FREE
VIEW