„RESZCZENIE BRADY Buddy” — nie używaj Buddy jako dekoracji

OSTRZEŻENIE! Nie kupuj ani nie sprzedawaj obrazu Buddy do dekoracji ~ Karma
November 25, 2019
29-metrowa rzeźba Buddy Shakyamuni wysadzony w powietrze w Jilin
November 27, 2019

„RESZCZENIE BRADY Buddy” — nie używaj Buddy jako dekoracji

In Ronaldo’s defense, the Knowing Buddha Organization of Thailand, says “these kinds of incidents happen all the time, not because individuals mean to intentionally disrespect Buddha’s image, but due to a lack of understanding what Buddha’s image represents. Buddha’s image has been so commercialized in the past few decades, that most people have forgotten that Buddhism is a religion and Buddha’s image belongs in a temple, not as decoration in Hotels, Bars, Spa’s or people’s homes.” says the KBO Foundation.

25 listopada 2019 Baron Publishing

Zdjęcie Cristiano Ronaldo wywołało zamieszanie, które obrażało buddystów na całym świecie, stawiając stopę obok Buddy CREDIT: RONALDO INSTAGRAM OFICIALDO

Cristiano Ronaldo wywołał międzynarodowe poruszenie kilka lat temu, kiedy opublikował zdjęcie siebie przed swoim domem w Madrycie, pozując stopą obok głowy Buddy. Chociaż dla wielu wydawało się to niewinną pozą, wielu buddyjskich fanów odpowiedziało gniewnie.

„Hej koleś, ale jego podstawowa wiedza, że nie można postawić stopy na posągu religijnym”, napisał jeden z zwolenników.

„To nie jest fajne w ogóle człowiek. Wiem, że nie buddyjski, ale plz szacunek dla innych religii,” dodał jeden rozczarowany fan.

W obronie Ronaldo, Organizacja Wiedząca Budda w Tajlandii, mówi „tego rodzaju incydenty zdarzają się cały czas, nie dlatego, że jednostki zamierzają celowo lekceważyć wizerunek Buddy, ale z powodu braku zrozumienia, co reprezentuje wizerunek Buddy. Wizerunek Buddy został tak skomercjalizowany w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, że większość ludzi zapomina, że buddyzm jest religią, a wizerunek Buddy należy do świątyni, a nie jako dekoracja w hotelach, barach, spa czy domach ludzi.” — mówi Fundacja KBO.

Aby obudzić świat na właściwej drodze do traktowania Buddy, The Knący Budda Organizacja Buddy skupia się na edukacji świata poprzez media, wydarzenia, kampanie i pracę z osobami i firmami wcześniej nieświadomymi, że źle wykorzystują wizerunek Buddy.

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW