Mistrz Medytacji Acharavadee Wongsakon — Techo Vipassana Tajlandia

Medytacja transcendentalna z odwykiem serca może zwiększyć przepływ krwi do serca
December 9, 2019
10 najlepszych aplikacji do medytacji w 2019 roku w górę o 52% w stosunku do 2018 roku
January 31, 2020

Mistrz Medytacji Acharavadee Wongsakon — Techo Vipassana Tajlandia

z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Acharavadee Wongsakon jest tajskim nauczycielem buddyjskim i byłym przedsiębiorcą, który uczy formy medytacji Vipassana o nazwie Techo Vipassana Meditation. Uczy tej metody laikom i wyświęconym mnichom buddyjskim w różnych ośrodkach Techo Vipassana w całej Tajlandii. Jest założycielką Organizacji Wiedzącego Buddy, która kampaniuje przeciwko lekceważnemu wykorzystaniu wizerunku Buddy i ogólnemu spadkowi moralności w społeczeństwie. [1] Acharvadee i Fundacja Wiedza Buddy zostały zatwierdzone przez Narodowe Biuro Buddyzmu.

Biografia

Acharavadee Wongsakon urodziła się w Bangkoku Tajlandia 28 września 1965 roku, jest tajskim buddyjskim Mistrzem Medytacji Vipassana najbardziej znany ze swoich wysiłków w ochronie buddyzmu i podnoszenia świadomości na temat spadku moralności buddyjskiej w Tajlandii i na całym świecie. [2] Acharavdee uważa, że podniesienie globalności, może doprowadzić do zaprzestania wielu z najtrudniejszych problemów na świecie. Acharavadee to wielokrotnie nagradzana kobieta biznesu i tajska towarzyska. Acharavadee Wongsakon, stała się i firma jako premier w azjatyckim biznesie projektowania biżuterii diamentowej, rozwijając i opierając swoją markę Saint Tropez Diamond z Bangkoku Tajlandii. Pani Acharavadee podjęła praktykę mediacji, aby pomóc radzić sobie ze stresem życia biznesowego i celebryty. Praktyka medytacji Vipassana prowadzi Acharavadee do ponownej oceny jej życia i priorytetów i ostatecznie wycofała się ze sceny społecznej i biznesu [3].

Acharavadee sprzedała swoją firmę, wykorzystując pieniądze na otwarcie Szkoły Życia, szkoły dla dzieci, gdzie została nauczycielką Dhammy, ucząc dzieci za darmo. Mistrz Acharavadee ustanowił Organizację Wiedzącej Buddy, organizację non-profit. Acharavadee Wongsakon, poprzez Wiedzącą Organizację Buddy, pracuje nad ochroną wykorzystania wizerunku Buddy na całym świecie. „Szacunek to zdrowy rozsądek” jest hasłem organizacji, która postrzega Buddę jako ojca religii buddyjskiej. [4] Pani Acharavadee, podczas wizyty w barze Buddy w Paryżu, była świadkiem braku szacunku dla wizerunku Buddy w popularnym klubie nocnym, co skłoniło ją do ustanowienia Wiedzącego Buddy Organizacja (KBO) w celu podniesienia globalnej świadomości, że Budda jest ojcem religii buddyjskiej i wizerunek Buddy nie powinny być traktowane jako dekoracja lub wykorzystywane do promowania sprzedaży alkoholu. [5] Niektóre firmy Wiedząc Budda współpracował z, aby zatrzymać nadużywanie obrazów Buddy jako dekoracji są; Louis Vuitton i Disney Pictures. [6] Inne kampanie promowane przez Acharavadee i Wiedzącej Organizacji Buddy ma przynieść świadomość problemu przyspieszonych zmian klimatycznych, wynikających z nadużywania chmur globalnie, napędzane przez selfie zdjęć i wykładniczy wzrost przechowywania danych w chmurze na platformach taki Instagram i Facebook. Szacuje się, że do 2025 r. używać 1/5 świata zużycia energii elektrycznej z chmury będzie osiągnąć 20% całkowitego zużycia. [7] [8] Acharavadee jest znany w Królestwie Tajlandii jako głos na buddyjskiej moralności w społeczeństwie. „Tan Ajahn”, jak mówi jej uczniowie, reprezentuje buddyjski matriarchalny głos moralności w Thai Society i zachęca ludzi do płacenia sprawiedliwej części podatków, aby oddać kraj, który wspiera życie ludzi i utrzymać wysoki kodeks postępowania. Acharavadee jest bestsellerem w Tajlandii i publikuje książki w języku tajskim i angielskim na temat buddyzmu i moralności buddyjskiej. Najbardziej godne uwagi prace, „Obudź się z szaleństwa” i „Top Idee w buddyzmie”. [9]

Kampania KBO Earth Klimat Acharavadee ma na celu zmniejszenie globalnego przechowywania niepotrzebnych danych cyfrowych generowanych codziennie przez miliardy użytkowników Instagramu i Facebooka, co spowodowało zmiany klimatu wywołane przez Internet w perspektywie ukutej przez Acharvadee w celu opisania zjawisk globalnych [10].

Wczesne życie

Acharavadee Wongsakon urodził się 28 września 1965 roku w Bangkoku Noi District w Bangkoku. Acharavadee cieszył się prostym wychowaniem Thai Family stylu w Królestwie Tajlandii w pobliżu brzegów rzeki Chao Phraya w Bangkoku. Wykształcenie w szkołach publicznych Uczęszczała do Suwannaramwittayakom School i Sripatum University.

Kariera

W 2005 roku Acharavadee Wongsakon stał się wielokrotnie nagradzanym projektantem biżuterii i osobowością biznesową, zakładając firmę Saint Tropez Diamond Company w Bangkoku i sprzedając kolekcję biżuterii wysokiej mody inspirowanej luksusem i niepowtarzalnym stylem Saint Tropez we Francji. Kolekcja Acharavadee Wongskon wywołała sensację w Azji, skapulując ją i jej towarzystwo do nocnego sukcesu i wciskając Acharavadee do społecznego reflektorów. Pani Acharavadee została wymieniona przez Thailand Magazine Thatler przez 5 lat kolejno jako jedna z 500 wiodących firm w roku 2003-2007.

Ze względu na wymagania i stresy swojej działalności i nowej odkrytej gwiazdy, Acharavadee praktykował Vipassana Mediation na zasadzie medytacji Mistrz S.N. Goenka przez sześć lat.

Medytacja i buddyzm

Acharavadee przypisuje medytację Vipassana z budzenia jej z szaleństwa i uświadamia sobie, że w życiu było coś więcej niż jej biznes i status społeczny. W 2008 roku Acharavadee postanowiła sprzedać swój biznes i po cichu wycofać się z życia społecznego, aby poświęcić swoje życie nauczaniu buddyzmu, moralności i praktykowania medytacji. Acharavadee zrzekła się swojego statusu społecznego, sprzedając swoją designerską odzież i biżuterię, przysięgając żyć prostym życiem laików bez uzależnienia od bogactwa czy statusu. Acharavadee kontynuowała swoją rygorystyczną praktykę medytacji i poświęciła się promowaniu buddyzmu i przyczynianiu się do społeczeństwa. Wraz ze sprzedażą jej działalności, Acharavadee nabyła ziemię w centrum Bangkoku i założyła Fundację School of Life, ucząc Dhammy dzieciom i nastolatkom bez żadnych opłat. Nauczyła dzieci znaczenia moralności i zawsze polegać na własnych doświadczeniach w życiu, zamiast zapamiętywać słowa w podręcznikach. [11] Acharavadee kierowała swoich uczniów właściwym sposobem życia i z właściwym widokiem na świat. Nauki Acharavadee w School of Life uchwycił zainteresowanie wielu w Thai Society, ostatecznie doprowadziły ją do otwarcia ośrodków mediacji w całej Tajlandii mających na celu nauczanie dorosłych studentów tych samych wartości. [12]

W 2011 roku Acharavadee Wongsakon zaczął uczyć studentów techniki Techo Vipassana. Po dziewięciu latach rygorystycznej praktyki medytacji Vipassana Acharavadee założył Techo Vipassana Dhamma Path. Acharavadee sprzedał resztę swojego ziemskiego majątku i nabył ziemię u podnóża Phra Phutthabat Noi w Kaeng Koi w prowincji Saraburi, Tajlandia, gdzie założyła swój pierwszy rekolekcje Techo Vipassana. Techo Vipassana to praktyka medytacyjna, która podąża za praktyką Czterech Podstaw Uważności, wykorzystująca technikę zapłonu ogniowego w ciele, aby spalić Kilesa (zanieczyszczenia psychiczne). Acharavadee przypisuje zmarłej Somdej Phra Puttajarn Toh Phrommarangsi (SomdeJtoh) za nauczenie jej tej techniki podczas jednej z jej mediacji. Phra Somdej Toh to ceniony tajski mnich, znany wśród Thais ze swojej dobroci, mądrości i nadprzyrodzonych mocy. Technika ta wykorzystuje koncentrację medytacji za pomocą uważności i element ognia ciała spalić zanieczyszczenia psychiczne (Kilesa) Acharavadee uczy tej metody jako bezpośredni skrót, który prowadzi do końca cyklu odrodzenia Nirvana Acharavadee Wongsakon poświęcił rekolekcje Techo Vipassana Triple Gem Buddyzmu. Tan Ajan uczy Techo Vipassana Medytacji i Dhammy studentom krajowym i zagranicznym za darmo dostarczając im jedzenie i zakwaterowanie również bezpłatnie. Pierwszy kurs Techo Vipassana odbył się 25 stycznia 2011 roku i trwa regularnie.

Do 2018 roku mistrz Acharavadee uczył ponad 134 kursów ponad 7 lat ponad 7 000 praktyków mediacyjnych. Thais i cudzoziemcy, ascetycy i laiści, uczestniczyli i ukończyli kursy Acharavadee.

W 2014 roku Acharavadee założył magazyn 5000s, z myślą, że powinien istnieć magazyn dla nowoczesnej buddyjskiej demonstracji, że Dhamma i nowoczesny styl życia mogą się wzajemnie uzupełniać. Magazyn przedstawia przykłady obrazów i nauki współczesnego buddyzmu w dzisiejszym społeczeństwie. Magazyn ma zainspirować czytelników do właściwego życia i wartości buddyjskich, aby zmaksymalizować jakość ich życia na każdym poziomie.

2018 Acharavadee założył kolejne centrum medytacji „Sang Dhamma Bodhi Jhana” w Hat Yai District, Prowincja Songkhla. Dr Prai Pattano, po tym, jak jeden z jej uczniów ofiarował ziemię dużym drewnianym budynkiem, który ma służyć jako rekolekcje medytacyjne. Kursy medytacji Anapanasati i Techo Vipassana są przewidziane dla ludzi w południowej części Tajlandii, jako środek do rozprzestrzeniania Dhammy południowej części Tajlandii znanej z konfliktu religijnego. Pierwszy kurs medytacji odbył się w październiku 2018 roku.

Inne prace

5000s Magazine to dwujęzyczny (tajski/ angielski) Wysokiej jakości magazyn, opracowany dla buddyjskich i angielskojęzycznych i innych, aby pokazać buddyjskim reprezentacje nowoczesnego stylu życia, który łączy w sobie buddyjskie wartości moralne i Dhamma. Magazyn poprzez zdjęcia, wywiady i historie daje czytelnikom ilustracje do życia z moralnością i wiarą buddyjską, w dynamicznym, nowoczesnym tajskim społeczeństwie.

Organizacje

Fundacja School of Life - Założona przez Acharavadee Wongsakon w 2006 roku

Wiedząc Buddy Organizacji (KBO) - Założona przez Acharavadee Wongsakon w 2010 roku

Techo Vipassana Retreats założona przez Acharavadee Wongsakon w 2011 roku

Książki publikowane

Medytacja Mistrz Acharavadee Wongsakon najlepiej sprzedaje tajski i międzynarodowy autor. Jej książki obejmują tajskie i angielskie tytuły wydawnicze od 2005 roku

The Buddhist News

FREE
VIEW