Meditácia uhasiť Bushfire a oheň hnevu

Meditácia uhasiť Bushfire a oheň hnevu
January 19, 2020
Beware of Mishap
February 24, 2020

Meditácia uhasiť Bushfire a oheň hnevu

Január 11, 2020By Khun Pattana

Austrália, krajina mnohí cestujúci nazývajú raj, je bohatá na prírodu, teraz čelí najťažším požiarom v histórii. Tragické správy vysielajú každý deň. Jasná jasná obloha sa zmení na červenú deň a noc, zatiaľ čo dym a popol sa šíri do vzduchu. Ľudia musia nosiť masku na filtrovanie toxického plynu, rovnako ako vo vedeckej fikcii o dni apokalypsy. Ale to nie je fikcia, je to skutočné. Ešte horšie je, že nevinné zvieratá uprostred ohňa zomreli biedne. Len prechádzajúc krbom alebo spálením, budeme mať silnú bolesť. Tento tragický incident spôsobil, že zomrie viac ako päťsto miliónov divokých životov, zatiaľ čo prežili žijú bez jedla alebo vody. Okrem horiaceho požiaru v tejto krajine, na druhej strane sveta, v Iráne vypukol požiar z atentátu na prominentnú osobu krajiny, ktorú vykonali USA. To môže vzniknúť z vojnového požiaru.

Situácia dosiahla bod zlomu, kde nie je žiadna cesta von a žiadny návrat. Požiar však môže byť uhasený chladnou a najsilnejšou silou - súcitnou mysľou. To je dôvod, prečo meditátori z celého miesta prišli do Techo Vipassana Retreat Center, aby využili silu zo svojej dobre vyškolenej mysle na uzdravenie sveta. Pred posvätným stromom Bodhi viac ako päťsto meditačných praktikov v čisto bielej uniforme sedelo elegantne, aby ako jednotka, pripravená prijať akúkoľvek misiu vedenú majstrom Acharavadee Wongsakon, Vipassana Master of Techovipassana. „Svet čelí mnohým katastrofám. Thajsko trpí suchom. Sedieť spolu v tom istom energetickom poli vytvorí obrovskú silu. Meditácia prinesie svetu chladné prúdy a vytvorí opačný tlak, aby sa stala inšpiráciou a zmenila myšlienku ľudí. Potrebujeme použiť vodu na uhasenie požiarov... To je čiastočne správne. Ale dôležitou podstatou spievania a šírenia lásky-láskavosti je to, že nielenže pomôže dušiam tých, ktorí zomreli strašne, ale súcitná moc tiež vytvorí jednotu a otvorí cestu pre hasičov. Ochladí prúdy, najmä drsné pocity. To je dôvod, prečo sme tu. Naša hodina je taká zmysluplná. Ďakujem vám všetkým, že ste tu.“ Majster dal kázanie v jemnom a upokojujúcom tóne. Vzduchový prúd sa triasol a vietor fúkal, akoby objímala svet s láskou a utešovala tri svety.

Majster pokračoval s rozhodným hlasom: „Príchod každého je splatiť svetu. Naše chladiace vibrácie liečiť situáciu. Slovo čelí obrovskému problému, ako meditátor, ktorý má vysokú silu mysle, môžete pomôcť. Meditácia začala v horúcom počasí bez pohybu vo vzduchu.Moje telo bolo plné bolesti s neobvyklým mučením. Keď je myseľ energetickým prúdom a telo je prvok, ktorý sa pripája k celému svetu, sila požiarneho prvku sa zvýšila, čo ukazuje spojenie v elementárnej úrovni. Oheň spálil temnotu v mysli, podporovanú mocou z Trojitého klenotu a všetkých Majstrov. Telá praktizujúcich boli spojené na spálenie príčiny požiarov a ohňa hnevu. Ku koncu misie, príčiny všetkých požiarov lietali ako rieka, zatiaľ čo druhý koniec sa javil ako obrovský a chladný oceán. Hoci incident začal horiacim ohňom, moc Vipassany zázračne ochladila svet. Po meditácii Majster viedol modlitbu, spievanie a rozširovanie lásky-láskavosť. Prúd Triple Gem sa rozšíril po celej oblasti. Zatiaľ čo meditátori spievali Maha Karuniko Katha, Majster vstal z lavičky a upustil vodu pred posvätným Bodhi stromom. Voda neuveriteľne a rýchlo prenikla cez zem. V druhom a treťom čase, predtým ako sa voda dotkla zeme, videl som, že sa povrch pôdy oddelil, aby držal vodu, ktorú Majster nalial svojou čistou mysľou. Potom sa voda rozšírila a presakovala široko. V tú noc mesiac svietil krvavou červenou žiarivosťou. Pri pohľade na to, moja myseľ mohol cítiť drsný energetický prúd, ktorý otriasol mojím telom. Červené žiarenie uprostred tmy ma spôsobilo, že som sa cítil nevysvetliteľne smutný. Môže to byť z utrpenia všetkých duší, ktoré vstali do vzduchu spolu s nenávisťou, ktorá spôsobila, že mesačné svetlo odrážalo takýto prúd. Ale s chladom zo súcitnej mysle oddielov Bodhisattvy a Dhammy boli všetky požiare ochladené. To nakoniec spôsobilo, že mesiac svieti jasne ako spln. Od okamihu, keď sa čistá voda vyliala z ruky súcitného, menej ako 48 hodín po tom, mohli byť požiare, ktoré spaľovali 3 mesiace v Novom Južnom Walese kontrolované kvôli dažďu, ktorý zázračne vylial. Túto misiu skutočne chválili tri svety. Bola to misia, ktorú si len málo ľudí uvedomuje a vidí dôležitosť. A bolo ešte ťažšie nájsť niekoho, kto obetuje s plným súcitom, aby zmenil svet s mysľou Bodhisattvy ako Majster Acharavadee Wongsakon. Pokorne sa ukloňujem, aby som vzdal úctu k Trojitému Gem a všetkým majstrom s veľkou vďačnosťou. Pokorne sa pokloním, aby som vzdal úctu Majstrovi Acharavadee Wongsakonovi. Kvôli tebe majú ľudia a všetky bytosti stále nádej. Radujem sa s každým, kto sa pripojil k misii, viditeľnými aj neviditeľnými.

Preklad: Tarinsiri Deemongkol

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW