Medytacja do gaszenia krzewów i ognia gniewu

Medytacja do gaszenia krzewów i ognia gniewu
January 19, 2020
Uważaj na Mishap
February 24, 2020

Medytacja do gaszenia krzewów i ognia gniewu

11 stycznia 202020Przez Khun Pattana

Australia, ziemia wielu podróżników nazywa rajem, jest bogaty w naturę, stoi teraz w obliczu najcięższych krzewów w historii. Tragiczne wieści są transmitowane każdego dnia. Jasne, czyste niebo zmienia kolor na czerwony dzień i noc, podczas gdy dym i popiół rozprzestrzeniają się w powietrze. Ludzie muszą nosić maskę, by filtrować toksyczny gaz, tak jak w naukowej fikcji o dniu apokalipsy. Ale to nie fikcja, jest prawdziwa. Co gorsza, niewinne zwierzęta, pośród ognia, umarły nieszczęśliwie. Po prostu przechodząc obok kominka lub spalając, będziemy odczuwać silny ból. Ten tragiczny incydent spowodował śmierć ponad pięćset milionów dzikich istnień, podczas gdy ocaleni żyją bez jedzenia i wody. Poza płonącym ogniem na tej ziemi, po drugiej stronie świata, w Iranie wybuchł pożar w wyniku zabójstwa wybitnej osoby tego kraju dokonanej przez USA. To może pochodzić z ognia wojny.

Sytuacja osiągnęła punkt przełomowy, w którym nie ma wyjścia ani powrotu. Jednak ogień może zostać ugaszony przez chłodną i najpotężniejszą moc - współczujący umysł. Dlatego medytatorzy z całego miejsca przybyli do Techo Vipassana Retreat Center, aby wykorzystać moc wyszkolonego umysłu, aby uzdrowić świat. Przed świętym drzewem Bodhi ponad pięćset praktyków medytacji w czystym białym mundurze siedziało elegancko, aby jako oddział, gotowy do podjęcia każdej misji prowadzonej przez Mistrza Acharavadee Wongsakona, Mistrza Wipassany Techovipassany. „Świat stoi w obliczu wielu katastrof. Tajlandia cierpi na suszę. Siedząc razem w tym samym polu energetycznym stworzy ogromną moc. Medytacja przyniesie światu zimne prądy i stworzy odwrotny impuls, aby stać się inspiracją, zmieniając myśl ludzi. Musimy użyć wody do gaszenia krzewów... To jest częściowo poprawne. Ale istotną esencją śpiewania i szerzenia miłej dobroci jest to, że nie tylko pomoże duszom zmarłych strasznie, ale także współczująca moc stworzy jedność i otworzy drogę dla strażaków. Ochłodzi prądy, szczególnie ostre uczucia. Dlatego tu jesteśmy. Nasza godzina jest tak znacząca. Dziękuję wszystkim za przybycie.” Mistrz wydał kazanie w delikatnym i kojący tonie. Prąd powietrza drżał, a wiatr wiał jakby obejmował świat miłością i pocieszał trzy światy.

Mistrz kontynuował z zdecydowanym głosem: „Przyjściem każdego jest spłata światu. Nasze wibracje chłodzące, aby leczyć sytuację. Słowo stoi w obliczu ogromnego problemu, jako medytator, który ma dużą moc umysłu, możesz pomóc. Jeśli mogą zmienić się w rdzeniu, ludzie mogą zrobić to, co należy. "Medytacja rozpoczęła się w czasie upałów bez ruchu w powietrzu.Moje ciało było pełne bólu z niezwykłymi torturami. Kiedy umysł jest prądem energetycznym, a ciało jest elementem, który łączy się z całym światem, siła elementu ognia wzrosła, pokazując połączenie na poziomie elementarnym. Ogień spalił ciemność w umyśle, wspierany przez moc Potrójnego Klejnotu i wszystkich Mistrzów. Ciała praktyków były połączone, aby spalić przyczynę pożarów krzaków i ognia gniewu. Pod koniec misji, przyczyny wszystkich pożarów leciały jak rzeka, podczas gdy drugi koniec wydawał się ogromny i zimny ocean. Chociaż incydent zaczął się od płonącego ognia, moc Vipassany cudownie ochłodziła świat. Po medytacji Mistrz prowadził modlitwę, śpiewanie i rozszerzanie miłości dobroci. Prąd potrójnego klejnotu rozprzestrzenił się po całym obszarze. Podczas gdy medytatorzy śpiewali Maha Karuniko Katha, Mistrz wstał z ławki i upuścił wodę przed świętym drzewem Bodhi. Woda niewiarygodnie i szybko przesiąkała się przez ziemię. Po raz drugi i trzeci, zanim woda dotknęła ziemi, zobaczyłem oddzieloną powierzchnię ziemi, aby utrzymać wodę, którą Mistrz wylał swoim czystym umysłem. Następnie woda rozprzestrzeniła się i przesiąkała szeroko. Tamtej nocy księżyc świecił krwawą czerwoną promiennością. Patrząc na to, mój umysł czuł surowy prąd energii, który wstrząsnął moim ciałem. Czerwony promiennik w środku ciemności sprawił, że poczułem się niewytłumaczalnie smutny. Może to wynikać z cierpień wszystkich dusz, które wzniosły się w powietrze wraz z nienawiścią, która spowodowała, że światło księżyca odzwierciedla taki prąd. Ale z chłodem ze współczucia oddziału Bodhisattva i Dhamma, wszystkie pożary zostały schłodzone. To ostatecznie sprawiło, że księżyc świeci jasno jak księżyc w pełni ponownie. Od momentu, gdy czysta woda została wylana z ręki współczującego, mniej niż 48 godzin później, pożary krzewów, które płonęły przez 3 miesiące w Nowej Południowej Walii, mogły być kontrolowane z powodu deszczu, który cudownie wylewał się. Ta misja była naprawdę chwalona przez trzy światy. To była misja, że niewiele osób zdaje sobie sprawę i widzi znaczenie. I jeszcze trudniej było znaleźć każdego, kto poświęca się z pełnym współczuciem, by zmienić świat z umysłem Bodhisattwy, jak Mistrz Acharavadee Wongsakon. Pokornie kłaniam się, by z wielką wdzięcznością okazać szacunek dla Potrójnego Klejnotu i wszystkich Mistrzów. Pokornie kłaniam się, by okazać szacunek mistrzowi Acharavadee Wongsakonowi. Przez ciebie ludzie i wszystkie istoty wciąż mają nadzieję. Cieszę się ze wszystkimi, którzy dołączyli do misji, zarówno widocznymi, jak i niewidzialnymi.

Tłumaczenie: Tarinsiri Deemongkol

%d bloggers like this:
The Buddhist News

FREE
VIEW